jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۸۹۳۵۱۳ ۱۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۹:۱۹

رفتگر 48 ساله شهرداری کوهسار از توابع شهرستان ساوجبلاغ استان البرز، کیف حاوی مبالغی وجه نقد، چک و دلار به ارزش یک میلیارد تومان را به صاحبش رساند.

رفتگر پاکدست کیف میلیاردی را به صاحبش رساند

رسول نوری از 10 سال پیش به عنوان رفتگر در شهرداری کوهسار شهرستان ساوجبلاغ کار می‌کند و این دومین بار است که کیف پول با ارزش بالا را پس از یافتن به صاحبانشان باز می‌گرداند.

وی چند سال پیش نیز یک کیف حاوی یک هزار دلار را پیدا کرد و بلافاصله آن را به صاحبش بازگرداند.

این رفتگر زحمتکش و پاکدست روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: حدود یک ماه پیش هنگام نظافت خیابان، کیف حاوی پول، ارز و چک پیدا کردم که پس از بررسی آن متوجه شدم ارزش محتوای آن 10 میلیارد ریال است.

وی در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسید، با دیدن این همه پول وسوسه نشدی، گفت: اگر قرار بود وسوسه بشوم، چند سال پیش که یک کیف حاوی یک هزار دلار را پیدا کردم، وسوسه می‌شدم.

نوری افزود: احساسی که موقع پیدا کردن کیف پر از چک و دلار داشتم همان احساسی بود که موقع پیدا کردن کیف حاوی یک هزار دلار داشتم و تصمیم گرفتم هر طوری شده صاحب این کیف را پیدا کنم.

این رفتگر شهرداری که مستاجر است و ماهانه حدود 10 میلیون ریال حقوق دریافت می‌کند، گفت: پس از یک ماه تلاش صاحب این کیف پول را در تهران پیدا کردیم.

وی افزود: از قدیم گفته‌اند مال مردم مال مردم است، من هم به این جمله اعتقاد دارم و می‌دانم استفاده از پولی که متعلق به فرد دیگری باشد حرام است، برای همین بود که فکر برداشتن پول‌ها به ذهنم خطور نکرد.

شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کوهسار از امانتداری رسول نوری قدردانی کردند.

رضا مساعد شهردار کوهسار گفت: برای این‌که این رسم شایسته ماندگار شود با اهدای مبلغ 10 میلیون ریال و لوح تقدیر از آقای نوری قدردانی شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: