jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۸۹۲۴۵۹   ۱۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۲:۴۹

دو سال قبل که فیس بوک با پرداخت دو میلیارد دلار شرکت Oculus VR را خریداری کرد، کسی تصور نمی کرد هدست های ساخت این شرکت به ابزاری برای جمع آوری اطلاعات از کاربران و نقض حریم شخصی آنها مبدل شود.

هدست واقعیت مجازی فیس بوک؛ ابزار تازه جمع آوری اطلاعات از کاربران

به گزارش جام جم کلیک ، حال مشخص شده کاربرانی که از هدست واقعیت مجازی Oculus Rift استفاده کنند، شاهد جمع آوری طیف گسترده ای از اطلاعات شخصی در مورد خود خواهند بود.

بررسی ها نشان داده که در زمان استفاده از این هدست ها حجم زیادی از اطلاعات مربوط به کاربران به سرورهای فیس بوک ارسال می شود. پس از نصب نرم افزار Oculus Home برای استفاده از این هدست ها، یک فایل اجرایی به نام OVRServer_x64.exe فعال می شود و اطلاعات مربوط به کاربران را با سرعت 7 مگابایت در ثانیه برای سرورهای فیس بوک ارسال می نماید.

در موافقتنامه کاربری این هدست اشاره مبهمی به این مساله شده و از جمله آمده است: بسته به چگونگی دسترسی و استفاده شما از این خدمات، فیس بوک اطلاعاتی در مورد بازی ها، محتوا، برنامه ها و دیگر تجارب کاربری ناشی از تعامل جمع آوری می کند و البته آدرس آی پی کاربر، موقعیت جغرافیایی دقیق وی، اطلاعات شبکه وای فای یا تلفن همراه و ... نیز جمع آوری می شود.

جالب اینکه فیس بوک حتی اطلاعات مربوط به حرکات فیزیکی کاربر و ابعاد وی را نیز جمع آوری می کند و ممکن است این اطلاعات توسط اشخاص و گروه های ثالث نیز گردآوری گردد. کارشناسان معتقدند هدف اصلی این کار پیشبرد امور بازاریابی با استفاده از شناسایی عادات کاربری افراد است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر