jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۸۹۲۱۴۳ ۱۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۳:۵۹

نمایش «بینوایان» به کارگردانی سروش طاهری و برگرفته از رمان مطرح ویکتور هوگو نویسنده فقید فرانسوی در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.

«بینوایان» برای خوشبختی کوزت به صحنه می‌روند

به گزارش جام جم سیما طاهری درباره اجرای نمایش «بینوایان» در تماشاخانه ایرانشهر گفت: پیش از این و در اسفندماه سال ۹۴، نمایش «بینوایان» را با حضور خسرو شهراز، شیرین بینا، کوروش زارعی، مانلی حسین‌پور، پژمان جمشیدی و آزاده صمدی در شهر مشهد در قالب اجرای عمومی به صحنه بردیم. این نمایش طی ۱۷ اجرایی که داشت به فروش ۸۵ میلیون تومانی دست پیدا کرد و استقبال خوبی از سوی مردم و علاقه‌مندان به تئاتر در شهر مشهد از نمایش «بینوایان» شد.

این بازیگر و کارگردان جوان تئاتر ادامه داد: برای اجرای نمایش «بینوایان» در تماشاخانه ایرانشهر تقاضا داده بودیم و قرار شد این اثر را از ۲۶ فروردین‌ماه تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری در سالن ناظرزاده کرمانی مجموعه به صحنه ببریم.

وی درباره ترکیب جدید بازیگران گفت: نسبت به اجرا در شهر مشهد، تغییری در گروه بازیگری نمایش برای اجرا در تماشاخانه ایرانشهر رخ داده است. آزاده صمدی به دلیل حضور در پروژه تصویری نمی‌تواند همراه گروه باشد و از این رو کاندیداهایی را برای جایگزین کردن مدنظر داریم که البته هنوز به گزینه قطعی نرسیده‌ایم.

طاهری درباره نگاهی که به رمان «بینوایان» نوشته ویکتور هوگو برای اجرای صحنه‌ای از این اثر شده، توضیح داد: نمایش ما برگرفته از رمان «بینوایان» است و همان حرفی را که ویکتور هوگو مدنظر دارد از زاویه دید دیگری بیان می‌کنیم. در نمایش «بینوایان» حرفی که ویکتور هوگو برای ژان والژان می‌زند، ما برای کوزت می‌زنیم. در نمایش ما همه شخصیت‌های برای خوشبختی کوزت تلاش می‌کنند ولی طمع کوزت به او آسیب می‌زند.

وی با بیان اینکه هدف‌مان به‌روزگردانی رمان «بینوایان» برای مخاطبان و علاقه‌مندان به تئاتر در دوره معاصر بود، اظهار کرد: نمایش «بینوایان» را به شکل کاملا مدرن اجرا می‌کنیم و نگاه‌مان در کارگردانی این اثر جزء‌گرا یا مینی‌مالیستی است.

نمایشنامه «بینوایان» توسط کیوان صباغ و مهدی سین‌پور نوشته شده و قرار است هر روز ساعت ۱۹:۳۰ به صحنه رود.

منبع : مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر