jamejamonline
استانها عمومی کد خبر: ۸۸۱۹۲۰   ۲۶ بهمن ۱۳۹۴  |  ۱۴:۳۶

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: سارقان خودروهای مدل بالا که با استفاده از زنان بدپوشش از چند استان کشور سرقت می کردند، توسط کارآگاهان پلیس اصفهان دستگیر شدند.

شگرد جدید سرقت خودروهای مدل بالا لو رفت + عکس

به گزارش جام جم آنلاین ، سرهنگ ستار خسروی گفت: از سه ماه گذشته کارآگاهان این پلیس در جریان شکایت هایی مبنی بر سرقت خودروهای مدل بالا با شگردهای مشابه در شهر های اصفهان، کرج و تهران قرار گرفتند که در پی آن سرقت های مسلحانه ای نیز از خریداران این نوع خودروها در شهر شیراز صورت گرفت.

وی افزود: بلافاصله یک تیم تخصصی از کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت تشکیل و تحقیقات وسیعی در این زمینه آغاز و مشخص شد تمامی سرقت ها با شیوه طعمه قرار دادن زنان بد پوشش انجام شده است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در خصوص شگرد سارقان، گفت: دراین نوع سرقت ها زنان بد پوشش، در مسیر خودروهای مدل بالا ایستاده و با طرح دوستی، سوار بر آن می شدند اما راننده را به بهانه خرید تنقلات از خودروی خود پیاده و بلافاصله با کمک هم‌دستان شان، اتومبیل را به سرقت می بردند.

خسروی افزود: متهمان پس از سرقت، خودرو رابه شیراز منتقل و اقدام به تبلیغ فروش خودروهای مدل بالا در سایت های اینترنتی و درج آگهی در روزنامه ها می کردند و وقتی متقاضی با شماره تلفن ارائه شده تماس می گرفت از او می خواستند که با چک رمزدار به دفتر کار آنها مراجعه کند.

وی عنوان کرد: پس از مراجعه متقاضیان به دفتر، متهمان با تهدید سلاح کمری دست و پای آنها را بسته و پس از ضرب و جرح و تزریق آمپول بی حسی به دست و گردنشان اموال آنها را سرقت و سریعاً به یکی از صرافی ها مراجعه و چک رمزدار را به پول نقد تبدیل و متواری می شدند.

سرهنگ خسروی اظهار داشت: با توجه به اهمیت این پرونده و خطرناک بودن نوع سرقت هایی که توسط اعضای این باند انجام شده، تحقیقات پلیس در نهایت دقت و ظرافت تمام برای دستگیری این باند ادامه یافت که سرانجام طی دو عملیات مشترک در اصفهان و شیراز، سه متهم مرد و سه زن این باند شناسایی و دستگیر شدند.

وی گفت: با دستگیری متهمان، همدست دیگر آنها نیز طی عملیاتی در شهرستان کرج، در حالیکه قصد خروج از کشور را داشت، دستگیر شد.

سرهنگ خسروی افزود: از متهمان چهار دستگاه خودروی مدل بالا به همراه ۳۰ هزار دلار وجه نقد که در آخرین سرقت به دست آورده بودند، اسپری فلفل و مدارک خودروهای مسروقه و تعدادی مدارک جعلی خودرو کشف شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان افزود: متهمان، دارای سابقه سرقت به عنف هستند و آثار جراحات وارده بر بدن شکات، حاکی از خشونت آنها است.

وی درخصوص این گونه جرایم به مردم هشدار داد: برای خرید خودرو به آگهی های درج شده در سایت ها و روزنامه ها اطمینان نکرده و حتماً خودرو را در بنگاه های مجاز معامله کنند و در صورت مشاهده هرگونه رفتار مشکوک از سوی فروشندگان، موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.

نیازمندی ها