jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۷۵۲۹۱   ۰۳ بهمن ۱۳۹۴  |  ۱۱:۱۳

در جدید‌ترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو موضوع تعیین تکلیف 30 هزار دستگاه خودروی ثبت نام شده مازاد بر ظرفیت در طرح تسهیلات 25 میلیون تومانی خودرو، بررسی شد.

بلاتکلیفی 30 هزار دستگاه خودروی ثبت نامی

به گزارش جام جم آنلاین ،جدید‌ترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

در این جلسه عنوان شد که تکلیف 30 هزار دستگاه خودرویی که مازاد بر سقف 110 هزار دستگاهی تعیین شده از سوی بانک مرکزی در طرح پرداخت تسهیلات 25 میلیون تومانی خرید خودرو ثبت نام شده است، همچنان نامشخص است.

در این جلسه اعلام شد که وزیر صنعت، معدن و تجارت در حال رایزنی با بانک مرکزی است تا این بانک منابع 30 هزار دستگاه خودروی مازاد بر ظرفیت را نیز تامین کند.

همچنین در جدید‌ترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو مشکلات شرکت‌های تولید‌کننده خودروهای سنگین مطرح شد. در این باره عنوان شد که تعداد زیادی شرکت تولید‌کننده خودروهای تجاری در کشور فعال است، اما به دلیل مسکوت ماندن طرح‌هایی چون نوسازی ناوگان فرسوده تجاری، این شرکت‌ها نتوانستند از ظرفیت تولید خود استفاده کنند.

در این جلسه موضوع اجباری شدن استاندارد نصب فیلتر دوده بر روی خودروهای تجاری در سال آینده نیز مطرح شده و عنوان شد که علی‌رغم اجباری شدن این استاندارد وزارت نفت هنوز اقدامی در زمینه‌ی توزیع سراسری گازوئیل یورو 4 که پیش نیاز اجرای این طرح است صورت نداده است.

در جدید‌ترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو همچنین عنوان شد که شهرداری تهران به جای استفاده از ظرفیت تولید‌کنندگان داخلی تعدادی اتوبوس دو کابینه شهری از کشور چین وارد کرده که علی‌رغم آنکه این اتوبوس‌ها هنوز شماره‌گذاری نشده‌اند، در ناوگان حمل‌ونقل شهری فعال هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها