jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۷۰۶۴۵   ۱۷ دی ۱۳۹۴  |  ۱۲:۱۲

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران با بیان اینکه رژیم آل سعود دقیقاً مسیری را که صدام در دهه ۶۰ و ۷۰ هجری شمسی طی کرد، طی می‌کند، گفت: آل سعود یک پناهنده سیاسی برای آمریکایی‌ها به حساب می‌آید.

رژیم آل سعود دقیقاً مسیر صدام را طی می‌کند

به گزارش جام جم آنلاین ، سردار حسین سلامی در حاشیه مراسم بزرگداشت شیخ نمر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رژیم بعث به ایران حمله کرد و روحانیون عالی مقامی در عراق را به شهادت رساند و با پهن کردن سفره تجاوزات خارجی و سرکوب‌های داخلی به عاقبت عبرت‌انگیزی دچار شد.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران اظهار کرد: رژیم آل سعود، رژیمی است که مانند پناهجویان سیاسی عمل می‌کند و یک پناهنده سیاسی برای آمریکایی‌ها به حساب می‌آید.

سردار سلامی تصریح کرد: سیاست‌هایی که امروز آل سعود دنبال می‌کند، مانند دومینوی فشار و بهمن سیاسی است که به زودی این رژیم زیر این بهمن دفن خواهد شد.

وی ادامه داد: در طول یکسال گذشته از رژیم آل سعود چیزی جز بی‌کفایتی سیاسی و سوءمدیریت مثل حادثه منا و افزایش و تقویت جریان‌های تکفیری در عراق، سوریه و دیگر بلاد اسلامی ندیدیم.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران گفت: رژیم آل سعود به تفرقه‌های خونینی دست زده و گروه‌های تروریستی را تسلیح، شارژ ایدئولوژیک و حمایت مالی می‌کنند که این امر موجب تفرقه‌های خونین در دنیای اسلام شده است.

سردار سلامی آوارگی ملت سوریه و ذلت این ملت عزیز در اروپا را ناشی از سیاست‌های آل سعود خواند و افزود: خشونت‌هایی که جامعه سنی و شیعه عراق از آن رنج می‌برند و حملات کور و ددمنشانه‌ای که شب و روز در یمن انجام می‌شود و خانواده‌ها زیر خروارها آوار دفن می‌شوند، ناشی از سیاست‌های این رژیم است.

وی ادامه داد: اعدام آیت‌الله انقلابی شیخ نمر تصویری نفرت‌انگیز و خشونت‌آمیز از رژیم سعودی است.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران تاکید کرد: این رژیم با کاهش قیمت نفت، قصد ضربه زدن به اقتصاد جمهوری اسلامی را دارد.

سردار سلامی تصریح کرد: سیاست‌های غلط رژیم آل سعود باعث شده ماهانه ۱۰ میلیارد دلار از ذخیره‌های ارزی خود برداشت کند و با کسری ۱۰۰ میلیارد دلاری در بودجه خود مواجه شود.

وی تاکید کرد: قطع رابطه عجولانه، شتاب‌زده و بی‌منطق با جمهوری اسلامی و تحریک دنیای عرب برای ایجاد شکاف بیشتر سیاسی بین جهان اسلام برای قطع رابطه با ایران نشان‌دهنده این امر است که رژیم آل سعود از یک سیاست و استراتژی فاقد منطق تبعیت می‌کند.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران گفت: چشم‌انداز بسیار مبهمی بر سر راه مسیری است که آل سعود طی کرده و اگر این مسیر را اصلاح نکند، به زودی طی سال‌های آینده در معرض فروپاشی و زوال کامل قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

دیپلماسی سلامت

دیپلماسی سلامت

یکی از مهم‌ترین زمینه‌ها در حوزه فعالیت سیاست خارجی هر کشور، تامین منافع ملی است. درواقع ما باید وزارت امورخارجه را یک ایران خارج از کشور و خارج از مرز بدانیم. یعنی وزیر خارجه، وزیر بهداشت ایران در خارج از مرزها است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها