jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۷۰۶۴۵ ۱۷ دی ۱۳۹۴  |  ۱۲:۱۲

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران با بیان اینکه رژیم آل سعود دقیقاً مسیری را که صدام در دهه ۶۰ و ۷۰ هجری شمسی طی کرد، طی می‌کند، گفت: آل سعود یک پناهنده سیاسی برای آمریکایی‌ها به حساب می‌آید.

رژیم آل سعود دقیقاً مسیر صدام را طی می‌کند

به گزارش جام جم آنلاین ، سردار حسین سلامی در حاشیه مراسم بزرگداشت شیخ نمر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رژیم بعث به ایران حمله کرد و روحانیون عالی مقامی در عراق را به شهادت رساند و با پهن کردن سفره تجاوزات خارجی و سرکوب‌های داخلی به عاقبت عبرت‌انگیزی دچار شد.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران اظهار کرد: رژیم آل سعود، رژیمی است که مانند پناهجویان سیاسی عمل می‌کند و یک پناهنده سیاسی برای آمریکایی‌ها به حساب می‌آید.

سردار سلامی تصریح کرد: سیاست‌هایی که امروز آل سعود دنبال می‌کند، مانند دومینوی فشار و بهمن سیاسی است که به زودی این رژیم زیر این بهمن دفن خواهد شد.

وی ادامه داد: در طول یکسال گذشته از رژیم آل سعود چیزی جز بی‌کفایتی سیاسی و سوءمدیریت مثل حادثه منا و افزایش و تقویت جریان‌های تکفیری در عراق، سوریه و دیگر بلاد اسلامی ندیدیم.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران گفت: رژیم آل سعود به تفرقه‌های خونینی دست زده و گروه‌های تروریستی را تسلیح، شارژ ایدئولوژیک و حمایت مالی می‌کنند که این امر موجب تفرقه‌های خونین در دنیای اسلام شده است.

سردار سلامی آوارگی ملت سوریه و ذلت این ملت عزیز در اروپا را ناشی از سیاست‌های آل سعود خواند و افزود: خشونت‌هایی که جامعه سنی و شیعه عراق از آن رنج می‌برند و حملات کور و ددمنشانه‌ای که شب و روز در یمن انجام می‌شود و خانواده‌ها زیر خروارها آوار دفن می‌شوند، ناشی از سیاست‌های این رژیم است.

وی ادامه داد: اعدام آیت‌الله انقلابی شیخ نمر تصویری نفرت‌انگیز و خشونت‌آمیز از رژیم سعودی است.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران تاکید کرد: این رژیم با کاهش قیمت نفت، قصد ضربه زدن به اقتصاد جمهوری اسلامی را دارد.

سردار سلامی تصریح کرد: سیاست‌های غلط رژیم آل سعود باعث شده ماهانه ۱۰ میلیارد دلار از ذخیره‌های ارزی خود برداشت کند و با کسری ۱۰۰ میلیارد دلاری در بودجه خود مواجه شود.

وی تاکید کرد: قطع رابطه عجولانه، شتاب‌زده و بی‌منطق با جمهوری اسلامی و تحریک دنیای عرب برای ایجاد شکاف بیشتر سیاسی بین جهان اسلام برای قطع رابطه با ایران نشان‌دهنده این امر است که رژیم آل سعود از یک سیاست و استراتژی فاقد منطق تبعیت می‌کند.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران گفت: چشم‌انداز بسیار مبهمی بر سر راه مسیری است که آل سعود طی کرده و اگر این مسیر را اصلاح نکند، به زودی طی سال‌های آینده در معرض فروپاشی و زوال کامل قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر