jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۸۶۶۴۴۸   ۰۱ دی ۱۳۹۴  |  ۱۵:۵۰

مربیان ایرانی در تیم B تمرین می‌دهند سیچلو در تیم A

لوزانو: با ایران به المپیک می‌رسیم

سرمربی جدید تیم ملی والیبال ایران بلافاصله پس از امضای قراردادش در نشست خبری گفت: از حضور در ایران خوشحالم و تلاش می‌کنیم با این تیم به رویای خود در المپیک برسیم.

لوزانو: با ایران به المپیک می‌رسیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، رائول لوزانو در نشست خبری‌اش در ایران اظهار کرد:‌ خیلی خوشحالم که به عنوان سرمربی تیم ملی در ایران کار می‌کنم. والیبال ایران در 8 سال گذشته موفقیت‌های زیادی داشته و نشان داده که پتانسیل تیم‌های بزرگ جهان را دارد. با توجه به فرصت کمی که داریم، هدف بزرگی پیش روی ماست و هدف و رویای ما رفتن و رسیدن به المپیک ریو است. من فکر می‌کنم رقابت‌های المپیک قابل قیاس با سایر رقابت‌ها نیست.

وی افزود: برای هر مربی و کادر فنی که در کنار تیم باشد حضور در المپیک یک افتخار است زیرا این رویداد تکرار نمی‌شود. به همین خاطر معتقدم این رویداد یک رویداد ویژه است. به ویژه اینکه همراه 12 هزار ورزشکار از تمام جهان وارد استادیومی می‌شوید که فضای متفاوت و غیر قابل قیاسی دارد. این یک تجربه متفاوت و تکرار نشدنی است ولی برای رسیدن به این مهم باید اردیبهشت ماه از سد تیم‌های حاضر در مسابقه‌های ژاپن بگذریم. به هر جهت این مهم‌ترین سدی است که باید در وهله اول آن را بشکنیم و حضور خود را در المپیک قطعی کنیم.

وی افزود: ما 7 هفته بعد از شروع تمرین‌های تیم ملی فرصت داریم که در انتخابی المپیک موفق شویم. احساسم این است که بازیکنان انگیزه زیادی برای رفتن به المپیک دارند و این بهترین فرصت برای رفتن به المپیک است زیرا بزرگ‌ترین موفقیت تاریخی خود را در ورزش ایران رقم می‌زنند. به شما قول می‌دهم که تیم ملی و بازیکنانش در تمرین‌ها حداکثر توان خود را می‌گذارند تا به بهترین شکل برای المپیک آماده شوند. ما هدف و رویای بزرگی در سر داریم که حضور در ریو است. تیم ملی هر کشور نماینده تمامی جامعه والیبال هر کشور خواهد بود؛ یعنی نماینده تمامی مربیانی که در رده‌های سنی مختلف کار می‌کنند. ما نماینده همه آن‌هایی که در رده‌های مختلف والیبال کشور بازی و رقابت دارند هستیم. تیم ملی نماد آن‌هایی است که تلاش می‌کنند در لیگ برتر بازی می‌کنند. معتقدم که مجموعه تمام توانمندی‌های کشور در تیم ملی جمع می‌شوند و مطمئن باشید آنچه در توان همه ما است می‌گذاریم تا به موفقیت دست یابیم. برای من افتخار بزرگی است که در کنار تیم ملی والیبال ایران باشم و مطمئن هستم به اهداف خود دست می‌یابیم.

سرمربی تیم ملی والیبال درباره مسائل روحی روانی بازیکنان تیم ملی و همچنین از دست دادن اعتماد به نفس‌شان گفت: درباره این موضوع باید بگویم که من به عنوان یک مربی باید به دنبال دلایل اینچنین اتفاقاتی باشم و با آن ریشه‌ای برخورد کنم تا حل شود. درباره کاهش اعتماد به نفس بازیکنان باید بگجویم که این موضوع به شیوه تمرینی آن‌ها قبل از مسابقه‌ها برمی‌گردد و نمی‌توان گفت که آن‌ها یکدل نبودند و عدم یکدلی و اعتماد به نفس پایین آن‌ها باعث بروز نتایج نامناسب در تیم ملی والیبال ایران شده است.

او درباره زمان آغاز رسمی کارش در تیم ملی و همچنین وظایف سیچلو در تیم ملی گفت: من خودم را سرمربی یک کادر می‌دانم؛ کادری که همه آن‌ها به کار گروهی اعتقاد دارند. زمانی که لیگ برتر والیبال ایران به پایان برسد، من در کنار تمام بازیکنان خواهم بود اما قطعا تیم‌هایی که در مراحل نیمه نهایی و قبل از آن حذف می‌شوند بازیکنانشان زیر نظر سیچلو کار می‌کنند که حدود 2 یا 3 هفته طول می‌کشد اما این کارها نیز تماما تحت رهبری و برنامه‌ریزی من است و وقتی که فینال لیگ برتر والیبال به پایان برسد و در اردویی که تمام بازیکنان حاضر هستند من نیز در ایران در کنار آن‌ها خواهم بود.

لوزانو درباره نظم و انضباط کافی در تیم ملی والیبال ایران گفت: طبق اطلاعاتی که جمع‌آوری کردم، می‌توانم بگویم که این عدم نظم و انضباط می‌تواند بی‌نظم تاکتیکی باشد و شاید در برخی موارد این قضیه رخ داده باشد. با توجه به آنالیز بازی و بازیکنان، ما می‌توانیم از این راه برای از بین بردن اینچنین مشکلاتی استفاده کنیم و قطعا این راه حل راهگشا خواهد بود.

او در ادامه افزود: دلایل و ضعف‌ها در این گونه مسائل را باید با تمرین‌های درست برطرف کرد؛ تمرین‌هایی که قطعا خیلی سخت و طولانی خواهند بود و شاید ساعت‌ها طول بکشند و حتی بازیکنان فرصت استراحت کافی را هم نداشته باشند. این تنها شیوه‌ای است که برای من قابل فهم و قابل اجراست تا کاری کنم که یک تیم خوب داشته باشیم. یک موزیسین حرفه‌ای برای رسیدن به یک هارمونی و ریتم خاص باید مدت‌ها تمرین کند. این موضوع در ورزش هم وجود دارد. بنابراین حضور افراد مستعد در تیم به تنهایی کافی نیست و این بازیکنان باید کادر و تمرین زیادی را انجام دهند تا بتوانند به شیوه‌ای برسند که از استعدادشان استفاده کنند. در این زمان است که یک بازیکن می‌تواند آنچه را که در توان دارد نشان دهد و این جمع تک تک بازیکنان و کار گروهی است که یک تیم بزرگ را می‌سازد.

سرمربی جدید تیم ملی والیبال ایران در پاسخ به این سوال که چقدر تیم ایران را می‌شناسید و آیا فکر می‌کنید در مدت محدود بتوانید انتظارات مردم ایران را برآورده کنید، تاکید کرد: من سال‌های بسیار زیادی به صورت حرفه‌ای مربی‌ بودم. شاید نباید بگویم چند سال کار مربی‌گری کرده‌ام چون در آن صورت خواهید گفت خیلی پیر است اما به شما می‌گویم که 35 سال سابقه کار مربی‌گری در تیم‌های مختلف جهان را دارم. محض یادآوری به خودم می‌گویم وقتی هدایت تیم بزرگی را بر عهده می‌گیرید که در بین 10 کشور برتر رنکینگ جهانی است در حقیقت چالش بزرگی را قبول کرده‌اید. من در قبول این مسئولیت چالش‌های زیادی دارم. اول اینکه تیم بزرگی را پذیرفته‌ام که در سطح بالایی است دوم اینکه باید در مدتی محدود این تیم را به المپیک ببرم.

لوزانو آرژانتینی الاصل در پاسخ به این پرسش که آیا با ولاسکو سرمربی اسبق تیم ملی والیبال ایران هم ارتباط دارید گفت: ولاسکو دوست من است. ما تقریبا همشهری هستیم. در یک دانشکده درس خواندیم و دو سال در یک تیم ورزشی هم‌بازی بودیم. من با برادر کوچک ولاسکو هم دو سال در یک تیم بازی می‌کردم. مادران ما با هم همکار بودند و مادر خولیو معلم زبانم بود. ما بیش از حد تصور شما به هم نزدیکیم. هر هفته از هم خبر می‌گیریم اما حالا او سرمربی تیم ملی آرژانتین است و من نیز هدایت تیم ایران را بر عهده دارم و کار کمی سخت است زیرا دیگر نمی‌توانیم به هم اطلاعات بدهیم. ما در لیگ جهانی و احتمالا در المپیک رقیب هم خواهیم بود.

وی درباره شانس المپیکی شدن ایران و برنامه‌های تیم ملی نیز گفت: امیدوارم به المپیک برسیم. از اواخر اسفند برخی بازیکنان با سیچلو استارت کار را می‌زنند. از اوایل فروردین خودم به ایران می‌آیم. از آن زمان حداقل 6 هفته زمان خواهیم داشت. تاریخ دقیق مسابقه‌های انتخابی المپیک هنوز معلوم نیست اما بعد از حضور در ژاپن احتمالا دو سه هفته فرصت خواهیم داشت در لیگ جهانی شرکت کنیم که در این دوره با حضور تیم‌های قدرتمندی و در سه مرحله بین کشورهای ایران، صربستان و برزیل برگزار می‌شود و پس از لیگ جهانی تنها 10 روز فرصت داریم تا خود را به المپیک برسانیم. ما باید یک هفته زودتر به ریو برویم تا با آب و هوا و اختلاف ساعت پرواز مشکلی نداشته باشیم. همان طور که می‌بینید تقویم کار ما بسیار فشرده است و روزهای کمی داریم. پروازهای زیاد، سفرهای طولانی و فرصت کم برای تمرین‌ها در تقویم پیش روی ماست اما من به شما اطمینان می‌دهم که من و شاگردانم حداکثر توان خود را بگذاریم تا بهترین نتیجه را بگیریم.

لوزانو درباره معیارش برای انتخاب بازیکنان تیم ملی والیبال گفت: برای من موارد فنی در اولویت قرار دارد و بعد از آن باید بازی‌ها و راندمان بازیکنان در تیم‌های لیگی خود را در نظر بگیرم. متاسفانه باید مصدومیت یک بازیکن هم برای سرمربی معیار باشد که امیدوارم این اتفاق رخ ندهد تا دست‌مان برای انتخاب نفرات باز باشد. با توجه به اینکه ما زمان کمی داریم اگر کسی مصدوم شود نمی‌توانیم او را در کنارمان داشته باشیم چرا که زمان برای ریکاوری او کافی نیست.

او درباره ارتباط خود با مربیان ایرانی اظهار کرد: هر گونه ارتباطی باید با نهایت احترام باشد و از همین جا می‌گویم که درهای تیم ملی به روی مربیان ایرانی باز خواهد بود تا اگر خواستند به تمرین‌ها بیایند و تمرین‌های ما را از نزدیک ببینند اما این درها به روی همه رسانه‌ها باز نیست چرا که آن‌ها فقط در مواردی که فدراسیون مشخص کرده، می‌توانند به تمرین‌ها بیایند تا ما در خدمت آن‌ها باشیم.

او درباره انتخاب دستیار ایرانی نیز گفت: کادر تیم ملی به دو گروه تقسیم می‌شود. تیم B را مربیان ایرانی تمرین خواهند داد و کادر تیم A را هم سیچلو به عنوان مربی و کمک فنی و یک بدنساز، آنالیزور و فیزیوتراپ که بعدا مشخص می‌شود تشکیل می‌دهند.

لوزانو در پایان گفت: دوست دارم درباره احساسی که به والیبال ایران دارم صحبت کنم و برایم مهم است که رسانه‌ها به این نشست آمده‌اند تا حرف‌های من را به گوش مردم ایران برسانند. من دوست دارم بازیکنانم بازی‌ به نمایش بگذارند که مردم ایران از دیدن آن لذت ببرند چرا که من می‌دانم والیبالیست‌های ایرانی می‌توانند سطح خوبی را از خود به نمایش بگذارند. این رویای من است و برای تحقق این رویاست که من به ایران آمدم و اینجا هستم. از صمیم قلب آرزو دارم که این رویا محقق شود و هرچه دارم برای رسیدن به این رویا می‌گذارم و تمام تلاشم را انجام می‌دهم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها