jamejamsara
سرا کد خبر: ۸۶۶۳۷۴   ۰۱ دی ۱۳۹۴  |  ۱۱:۴۹

یک کارشناس طب سنتی راه‌های کاهش دردهای دوران قاعدگی از منظر طب سنتی عنوان کرد.

راه‌های کاهش دردهای دوران قاعدگی از منظر طب سنتی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم ، سید جواد علوی درباره راه‌های کاهش دردهای دوران قاعدگی اظهار داشت: از دیدگاه طب سنتی تدابیر خاصی وجود دارد که با رعایت آن بسیار به سلامت زنان کمک می‌کند.

به گفته وی برای کاهش دردهای قاعدگی از چند روز قبل از آغاز قاعدگی تا پایان دوران قاعدگی از مصرف آب سرد، حمام با آب سرد و نشستن در جای سرد باید خودداری کرد، همچنین در دوران قاعدگی از شست و شوی زیاد باید خودداری کرد.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: حتی از حمام رفتن و حتی شستن پاها باید خودداری کرد همه این عوامل موجب می‌شود که درد بیشتر شود چرا که محیط رحم را سرد کرده و موجب بروز دردهای قاعدگی می‌شود.

علوی افزود: مصرف دم نوش‌های گرم مانند دارچین و عسل، دم نوش گلپر، دم نوش پونه، دم نوش رازیانه از چند روز قبل از قاعدگی به کاهش دردهای دوران قاعدگی کمک می‌کند.

وی اضافه کرد: برای زنانی که قاعدگی‌شان عقب می‌افتد, مصرف این دم نوش‌ها بسیار کمک کننده است. عقب افتادن قاعدگی به دلیل سومزاج سرد رحم است.

این کارشناس طب سنتی بیان کرد: «به»، مقوی قلب، مغز، کبد و معده است. زنانی که قاعدگی خود را عقب می‌اندازند، بهتر است که «به» را در رژیم غذایی خود قرار دهند؛ مصرف «به» پیش از غذا باعث یبوست است ولی پس از غذا می‏‌تواند باعث برطرف شدن یبوست ‏شود.

علوی خاطرنشان کرد: کسانی که یبوست مزاج دارند بیشتر دچار دردهای قاعدگی می‌شوند, بسیاری از دردهای قاعدگی با برطرف شدن یبوست مزاج بهبود پیدا می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها