jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۶۱۴۳۷   ۱۲ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۶:۵۶

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: هیچ یک از شرکت های هواپیمایی هنوز قیمت بلیت پروازهای خود را افزایش نداده اند.

طرح آزادسازی قیمت بلیت هواپیما زمین گیر شد

مسعود اسدی گفت: آنچه که در روزهای اخیر در باره افزایش نرخ بلیت مسیرهایی همچون مشهد مقدس در رسانه ها منعکس شده مربوط به بلیت هایی است که در اختیار چارتر کننده است و هیچ شرکت هواپیمایی با این نرخ ها بلیت نفروخته است.

وی فضاسازی رسانه ای ایجاد شده در باره نرخ بلیت هواپیما را حاصل تلاش دلالان و واسطه گران فعال در صنعت هواپیمایی کشور دانست که هدف آن زمین گیر کردن طرح آزاد سازی در این صنعت است.

اسدی خاطرنشان کرد: از ابلاغ طرح آزاد سازی نرخ بلیت هواپیما هنوز چند روز بیشتر نگذشته است و شرکت ها هنوز محاسبات خود در باره قیمت های جدید را تکمیل نکرده اند.

دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی میزان تقاضا، ساعت پرواز و خدمات ارائه شده در طول پرواز را از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت گذاری بلیت عنوان کرد و افزود: اجرای طرح آزاد سازی به مفهوم افزایش قیمت در تمامی خطوط پروزای و تمامی ساعات نیست چراکه در شرایط رقابتی ایرلان ها مجبور خواهند بود برای تکمیل ظرفیت پرواز تخفیف های ویژه را نیز به متقاضیان ارائه کنند.

وی افزود: در شرایط کنونی آزاد سازی در مسیرهای پرتقاضایی مانند کیش و قشم و شرکتهای فعال در مناطق نفت خیز عملیاتی شده است و نرخ بلیت برای پروازهای مناطق محروم یا مناطقی که جز هواپیما خط ارتباطی دیگری ندارند همچنان تکلیفی خواهد بود.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به مقاومت دلالان و واسطه ها برای اجرای موفق طرح ازاد سازی نرخ بلیت هواپیما تاکید کرد: مقاومت دلالان دربرابر آزادسازی قیمت بلیت هواپیما همانند مقاومتی است که دلالان در زمان قطع کالاهای کوپنی می کردند چراکه آزادسازی قیمتها مانع از سودهای میلیاردی دلالان این صنعت می شود.

وی با بیان اینکه شرایط ناسالم اقتصادی حاکم بر صنعت هواپیمایی سبب ایجاد آژانس هایی شده که حتی سرمایه آنها از یک شرکت هواپیمایی هم بیشتر است، بنابراین مقاومت در برابر سالم سازی ساختار اقتصادی این صنعت از سوی این شرکتها امری طبیعی است.

اسدی گفت: آزاد سازی نرخ در صنعت هواپیمایی ضمن ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاران برای مشارکت در این صنعت و نوسازی ناوگان، زمینه را برای بهره مندی گروههای مختلف مردم با قدرت خرید متفاوت فراهم می کند و احاد مردم می توانند از خدمات صنعت هوانوردی کشور بهره مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون طرح آزاد سازی صنعت هوانوردی در اکثر کشورها اجرا شده است و ما در این زمینه دچار یک عقب ماندگی تاریخی هستیم .

دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی با اشاره به مطالبات خطوط هواپیمایی از دولت گفت: هم اکنون شرکتهای هواپیمایی حدود 1300 میلیارد تومان از دولت طلب دارند که میزان بدهی ایرلان ها به شرکت نفت و شرکت فرودگاه ها نیز به همین میزان است لذا در صورت پرداخت این مطالبات شرکتها قادر به پرداخت بدهی های خود خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، اسدی خاطرنشان کرد: شرکت های هواپیمایی برای تسویه بدهی خود به شرکت نفت و شرکت فرودگاه ها به توافق رسیده اند و هم اکنون مشکلی در این زمینه نیست اما تسویه مطالبات شرکت ها با دولت این روند را تسریع می کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر