jamejamsara
سرا کد خبر: ۸۶۰۸۷۲ ۰۹ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۲:۳۰

تحقیقات نشان می‌دهد زنانی که هشت ساعت یا بیشتر در شب می‌خوابند، به احتمال زیاد سه بار کمتر از دیگرانی که کمتر از 7 ساعت می‌خوابند، به سرماخوردگی مبتلا می‌شوند.

شش راز زنان که هیچ وقت آنها را بیمار نمی‌کند

غنی کردن مواد غذایی از آنتی اکسیدان ها، بتاکاروتن، ویتامین سی، ویتامین ای، رسوراترول، و ... شانس ابتلا به عفونت سینوسی را در زنان کاهش می‌دهد.

هرچند بسیاری از باکتری‌ها و میکروب‌ها بی ضرر هستند، اما برخی از آن‌ها می‌توانند شما را بیمار کنند. در این میان باکتری‌های خوب روده سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و زنانی که مکمل‌های پروبیوتیک و پره بیوتیک را مصرف می‌کنند، در طول فصل سرد سال کمتر دچار سرماخوردگی و آنفلوآنزا می‌شوند.

به گزارش سلامانه، زنانی که قبل از غذا خوردن و بعد از آن اقدام به شستن مداوم دست‌ها می‌کنند، 15 تا 50 درصد کمتر به آنفلوآنزا مبتلا می‌شوند.

یک مطالعه نشان می‌دهد یوگای ملایم همراه با تمرینات تنفسی، منجر به تقویت سیستم ایمنی در زنان می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر