jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۵۵۴۹۲   ۲۱ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۰:۲۵

رییس سازمان آموزس فنی و حرفه ای کشور:

از هر 100 فارغ التحصیل، 19 نفر بیکارند

رییس سازمان آموزس فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه یکی از مشکلات کشور بحث بیکاران فارغ التحصیلان است گفت: هم اکنون از هر 100 فارغ التحصیل تقریبا 19 نفر بیکار و در جمعیت بیکاران ما بیش از 30 درصد دارای تحصیلات عالیه هستند و در این راستا طرح توانمندسازی مهارتی را برای دانشجویان در دست است.

از هر 100 فارغ التحصیل، 19 نفر بیکارند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، کوروش پرند در نشست کارآفرینی و رفع محرومیت اظهار کرد: یکی از سیاست های ویژه که می توان در استانها علاوه بر ایجاد کارخانه‌ها و توسعه صنایع ایجاد کرد، توسعه کارهای کوچک و متوسط و مشاغل خرد و خانگی است که با توجه به شرایط کشور، اگر بخواهیم در کوتاه مدت و میان مدت موفقیتی در اشتغال داشته باشیم، نخستین کار، توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط است.

وی افزود: نخستین طرحی که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای اعلام آمادگی برای اجرای آن را داشته و مصوبه شورای عالی اشتغال است، توانمندسازی و آموزش‌های مهارتی برای روستائیان، عشایر، مناطق مرزی و محروم است.

پرند تصریح کرد: این مدل، تجربه بیش از 30 سال سازمان فنی و حرفه‌ای است که آسیب شناسی کامل شده و اساس و روش بر آموزش‌های سیار است.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بیان کرد: این مدل هشت فاز دارد که نخستین فاز نیازسنجی و آخرین فاز ارزشیابی را شامل می شود و فاز نخست یعنی نیازسنجی در کل کشور انجام شده است.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: موضوع دیگر که یکی از مشکلات کشور ماست، فارغ التحصیلان بیکار است و نرخ بالایی را دارند.

پرند افزود: با بنیاد مستضعفان به این نتیجه رسیده ایم که در شهرستان قلعه گنج مستقر شده و فعالیت کنیم و بعد از انعقاد قرارداد در این شهرستان حضور یافته و برنامه های بلند مدتی در حوزه اجرای اقتصاد مقاومتی داریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها