jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۵۳۵۹۶   ۱۶ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۱:۲۴

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به وضعیت زمین خواری در شهرها، گفت: چندین هزار پرونده زمین خواری در زمین‌های دولتی در محاکم قضایی مطرح است.

هزاران پرونده زمین‌خواری دولتی در محاکم قضایی

به گزارش جام جم آنلاین ،محمد پژمان در گفتگو با مهر در خصوص وضعیت زمین خواری در شهرها و پیگیری‌های سازمان ملی زمین و مسکن، گفت: ما در برخی مناطق اختلافاتی را با زمین خواران داریم و برخی مالکان هم ادعاهایی بر روی برخی زمین‌های دولتی دارند.

وی با اعلام اینکه این سازمان چندین هزار پرونده در محاکم قضایی دارد، افزود: این پرونده ها شکایاتی است که سازمان از زمین خواران داشته و یا برخی مالکان از سازمان دارند.

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید بر اینکه از ابتدا نمی توان اینها را زمین خوار نامید، افزود: ممکن است که از سالیان گذشته در برخی زمین‌ها کشت انجام می دادند و یا به‌صورت قولنامه‌ای زمینی را خریداری کردند و یا اینکه مالکیتی داشته اند، بنابراین نمی توان برخی را زمین خوار نامید.

پژمان با اشاره به اینکه اگر در نهایت هدف این افراد زمین خواری بوده باشد باز هم به شدتی که در اراضی ملی و منابع طبیعی است ما در شهرها این مشکل نداریم، گفت: در شهرها اسناد روشن و کاربری‌ها قطعی است ولی در مواردی که افراد تجاوز و یا تعدی به زمین‌های دولتی داشتند، در حال پیگیری هستیم

معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه موضوع شکایت و بازپس گیری زمین‌ها امر جاری در بخش زمین است، افزود: در هر صورت با پیگیری‌های قضابی و ارائه اسناد و مدارک، وضعیت مالکیت زمین‌ها مشخص می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر