jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۵۲۳۰۸   ۱۱ آبان ۱۳۹۴  |  ۲۰:۱۵

سرمای پاییز کشنده‌تر از زمستان

سرمازدگی سال گذشته جان 18 نفر را گرفت

در سال گذشته 18 نفر به دلیل سرمازدگی در کشور جان خود را از دست دادند، از این تعداد 11 نفر در فصل پاییز و 7 نفر در فصل زمستان جان باخته‌اند.

سرمازدگی سال گذشته جان 18 نفر را گرفت

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور،‌ از کل تلفات سرمازدگی در سال گذشته 17 نفر مرد و یک نفر زن بوده‌است. این آمار در سال 1392 در کشور 21 نفر بوده که در سال گذشته به 18 نفر کاهش یافته است.

یادآور می شود هر ساله در فصل پایانی سال، کارتن خواب ها و بی خانمان هایی که در معرض سرمای شدید قرار می گیرند، دچار سرمازدگی و در برخی موارد با مرگ مواجه می شوند که نظایر آن در سال های گذشته به سازمان پزشکی قانونی ارجاع شده است.

برای پیشگیری از بروز سرمازدگی کارتن خواب ها که اغلب شامل افراد معتاد یا بیماران روانی مزمن هستند، نهادهای اجتماعی و حمایتی نظیر شهرداری و بهزیستی با پیش بینی امکانات و اقامتگاه های شبانه، از بروز چنین حوادثی جلوگیری می کنند.

شهروندان تهرانی در صورت مشاهده کارتن خواب ها در اطراف محل زندگی خود، برای پیشگیری از سرمازدگی و مرگ این افراد، می توانند با شماره های 137 (شهرداری) و 123 (اورژانس اجتماعی بهزیستی) تماس حاصل نمایند و مراتب را به شهرداری یا بهزیستی اعلام کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها