معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی خبر داد

ورود ۱۰ فروند هواپیما تا پایان سال به کشور

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی خبر داد

توافق اولیه برای خرید ۱۵ فروند هواپیمای جدید

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل از برنامه‌ریزی برای ورود ۱۵ هواپیماهای جدید به کشور تا پایان سال میلادی خبر داد.
کد خبر: ۸۴۷۲۶۳
توافق اولیه برای خرید ۱۵ فروند هواپیمای جدید

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، اصغر فخریه کاشان گفت: نوسازی ناوگان هوایی از اولویت‌های نخست این وزارتخانه در حوزه صنعت حمل و نقل هوایی است و توافق‌های اولیه‌ای نیز برای خرید ۱۵ فروند هواپیمای جدید انجام شده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل درباره اینکه آیا دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری مبنی ممنوعیت ورود هواپیماهای با عمر بیش از ۱۵ سال رعایت شده است؟ افزود: قطعا این دستورالعمل رعایت شده است و حتی به دنبال ورود هواپیماهای با عمر ۵ سال هستیم.

وی همچنین درباره آخرین اقدامات برای سرمایه‌گذاری در توسعه فرودگاه‌های کشور، از مذاکره اولیه با یک شرکت فرودگاه ساز اروپایی برای مشارکت در توسعه فرودگاه‌های کشور خبر داد و اظهارداشت: این شرکت آمادگی خود را برای فعالیت در زمینه توسعه فرودگاه‌های ایران اعلام کرده که در مرحله اول توسعه فرودگاه‌های امام، مشهد و اصفهان در دستور کار است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده ظرفیت فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تا ۲۰ سال اینده باید به حدود ۴۰ میلیون مسافر در سال برسد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها