jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۴۴۷۴۱   ۱۹ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۳:۵۲

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد

کاهش ۱۰۰ هزار نفری کودکان بازمانده از تحصیل

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تغییر نام شورای ساماندهی کودکان کار به شورای حمایت اجتماعی از کودکان خبر داد و گفت: تعداد کودکان بازمانده از تحصیل ۱۰۰ هزار نفر کاهش یافته است.

کاهش ۱۰۰ هزار نفری کودکان بازمانده از تحصیل

علی ربیعی در حاشیه اولین همایش ملی رشد و تکامل همه جانبه کودک جهشی به سوی عدالت اجتماعی که صبح یکشنبه برگزار شد، افزود: دوران کودکی یکی از مهمترین مراحل از رشد تکامل کودکان محسوب می شود بطوریکه سرمایه گذاری در این خصوص می تواند باعث توانمندسازی کودکان در آینده شود.

وی از تغییر نام شورای ساماندهی کودکان کار به شورای حمایت اجتماعی از کودکان خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت رشد و تکامل کودکان به همین دلیل در شورای عالی رفاه تصمیم گرفتیم تا نام شورای ساماندهی کودکان کار و خیابان را به شورای حمایت های اجتماعی از آنها تغییر دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به حمایت غذایی از آنها اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه برخی از کودکان در مناطق حاشیه ای و مرزی و همچنین روستاهای محروم دچار مشکل سوءتغذیه هستند به همین دلیل یکی از برنامه های ما رفع سوءتغذیه این کودکان است و از سوی دیگر کودکانان مهدهای کودک نیز در مناطق مرزی و محروم تمامی استان های کشور و همچنین مناطق حاشیه نشین شهرهای بزرگ از یک وعده غذای گرم برخوردار می شوند.

به گزارش مهر، ربیعی از توزیع شیر در مدارس کشور نیز خبر داد و گفت: بدین منظور ۳۰۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

وی در مورد مشکلات فضای شهری نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه فضای شهری و آپارتمانی امروز آمادگی لازم را برای تحرک و ورزش کودک ندارد و همچنین گران بودن هزینه استفاده از ورزشگاه برای خانواده های نیازمند بدین منظور ۲۸۰ ورزشگاه در سراسر کشور خدمات ورزشی ارزان قیمت در اختیار خانواده ها قرار می دهند که برای اجرای این تفاهم نامه با سازمان بهزیستی به امضا رسیده است.

ربیعی با تاکید بر اینکه اجرایی شدن برنامه های رشد و تکامل کودکان نیاز به همکاری دستگاه های مختلف دارد گفت: سند همکاری بین بخشی برای رشد و تکامل کودک نیازمند همکاری وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، شهرداری و دادگستری است که به زودی با اجرای این سند شاهد تکامل و رشد کودکان خواهیم بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شناسایی سه هزار کودک کار و خیابان خبر داد و اظهار داشت: بررسی های انجام شده نشان می دهد که تعداد کودکان کار و خیابان به نسبت گذشته کمتر شده است.

به گفته وی، سه دسته از کودکان خیابانی وجود دارند که دسته اول این کودکان دارای خانواده هستند و نمی توانیم آنها را نگهداری کنیم و گروه دوم از استان ها و کشورهای دیگر مهاجرت کردند و گروه سوم نیز کودکان خیابانی هستند که خانواده ندارند و مورد سوءاستفاده قرار می گیرند که هدف اصلی ما نیز رسیدگی و نگهداری از این کودکان است.

ربیعی از تشکیل بانک اطلاعاتی کودکان کار و خیابان خبر داد و افزود: این بانک در دادگستری تشکیل شده است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین از کاهش کودکان بازمانده از تحصیل خبر داد و گفت: سال گذشته ۱۷۵ هزار کودک بازمانده از تحصیل وجود داشت که امسال تعداد این کودکان ۱۰۰ هزار نفر کاهش پیدا کرده است و در حال برنامه ریزی و صحبت برای ۷۵ هزار کودک بازمانده دیگر و بازگشت آنها به مدرسه هستیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر