jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۳۵۸۹۹   ۲۴ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۳:۱۰

نماینده چناران و طرقبه گفت: اکنون با ارائه مجوز به برخی ساختمان‌های شرکت پدیده شاندیز امکان فروش بخشی از بناها توسط مدیران آن فراهم شده است.

مجوز فروش املاک "پدیده شاندیز" صادر شد

«محمد دهقان» نماینده چناران و طرقبه با بیان اینکه به درخواست 6 تن از نمایندگان مجمع استان جلسه‌ای پیرامون بررسی مسائل پدیده شاندیز و میزان با استاندار خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: استاندار خراسان رضوی و معاون سیاسی امنیتی وی توضیحات کاملی از اقدامات انجام شده در مورد شرکت پدیده شاندیز و موسسه مالی میزان به نمایندگان مجلس ارائه کردند.


عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛با اشاره به اینکه طی پیگیری‌های استانداری و نمایندگان مجلس استان خراسان رضوی مصوبه شورای امنیت کشور در مورد شرکت پدیده ابلاغ شد، گفت: با توجه به تایید این مصوبه توسط دستگاه قضایی اکنون مجوزات لازم به بناهای فاقد مجوز پدیده داده می‌شود تا امکان فروش بخشی از بناها توسط مدیران شرکت پدیده شاندیز فراهم شود.

دهقان با تاکید براینکه با اعطای مجوز به بناهای فاقد پروانه و مجوز تغییر کاربری امکان قیمت‌گذاری اموال پدیده فراهم می‌شود، افزود: مصوبه ابلاغ شده به تایید مدیران پدیده شاندیز نیز رسیده است.

وی ادامه داد: طی برگزاری حدود بیست جلسه طولانی پیرامون مشکلات شرکت پدیده شاندیز برای جلوگیری از فروپاشی این شرکت و هدایت آن به سمت کسب مجوزهای قانونی، اکنون سرمایه‌گذاران می‌توانند با اطمینان در این شر کت سرمایه‌گذاری کنند.

نماینده چناران و طرقبه تصریح کرد: مسئولان کشوری و استانی به دلیل پیچیدگی مشکلات شرکت پدیده شاندیز، اختلافاتی در مورد چگونگی مواجهه با این موضوع داشتند که درنهایت با تصمیم منسجم مسئولان ذی‌ربط در سه قوه مصوبه شورای امنیت کشور تصویب شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر