jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۲۱۵۸۸ ۰۹ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۵:۴۲

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بابت طلب فروش نفت به چینی ها الزامی برای واردات کالا نداریم و قطعا واردات آزاد است.

وزیر صنعت: ملزم به واردات کالای چینی نیستیم

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، نعمت زاده در حاشیه بازدید از نمایشگاه مبلکس 2015 در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این سوالی است که باید از رئیس بانک مرکزی پرسید افزود: پولی که در چین داریم فعلا پشتوانه تسهیلات است و بانک مرکزی باید درباره آن تصمیم بگیرد.

وی درباره تسهیلاتی که به صنعت مبلمان قرار است اختصاص یابد گفت: از چند سال گذشته به این طرف به دلایل مختلف اقتصادی،تورم داخلی، افزایش نرخ ارز و تحریم کمبود نقدینگی و رکورد در همه بخش ها و بیشتر صنایع و تولید داشته ایم.

نعمت زاده افزود: همکاران اقتصادی ما به دنبال رفع این مشکل هستند، ولی معتقدند اگر نقدینگی را افزایش دهیم مجدد تورم می تواند افزایش یابد و بنابراین درحال برنامه ریزی هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: البته معتقدیم هرچه نقدینگی بخش تولید را افزایش دهیم، تورم را چندان متاثر نمی کند چون چرخش کالا و کار موجب می شود پول از دست مردم جمع آوری شود.

وی با اشاره به اینکه نقدینگی از جمله مشکلات اقتصاد کشور است افزود: بانک ها سال گذشته 40 درصد تسهیلات بیشتر به بخش صنعت و معدن دادند، ولی کافی نیست و دولت به دنبال افزایش سرمایه بانک هاست تا بتوانند سرمایه برای در اختیار دادن مردم داشته باشند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امیدواریم با اصلاح سیاست های بین المللی بتوانیم برای سرمایه گذاری های عمده منابع را از خارج کشور بیاوریم تا در کنار نقدینگی داخل، بانک های داخلی بتوانند با ارتباطاتی که با بانک های خارجی برقرار می کنند خطوط اعتباری لازم را بدست آورند و حجم مبادلات افزایش یابد.

نعمت زاده بعد از بازدید از نمایشگاه مبلمان افزود: مبلمان ما از کیفیت مطلوبی برخوردار است و وزارت صنعت هم در این زمینه پشتیبان خواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تولیدکنندگان ما متکی به خود هستند گفت: نزدیک 50 هزار واحد تولیدی در زمینه مبلمان داریم که تعداد اندکی از آن ها بصورت کارخانه های بزرگ و متوسط هستند و بقیه سنتی و در قالب صنوف هستند و روند رو به رشد دارند.

وی تاکید کرد: نمایشگاه مبلمان تلفیقی از هنر، صنعت، مهندسی و دکوراسیون داخلی است.

نعمت زاده گفت: امیدواریم با توجه به اینکه روابط‌مان با کشورهای همسایه و جهان عادی می شود صنعتگران و تولید کنندگان در زمینه صادرات از جمله مبلمان تلاش کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر