نوانما جام جم نما کد خبر: ۸۲۱۲۴۴   ۱۱ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۳:۰۰

دراین اسلایدشو خبری بیننده شاهد تصاویری از شرایط زندگی دشوار و وضعیت کار مردم در مناطق جنگ‌زده سوریه که در اثر انهدام بافت اقتصادی و تجزیه ساختار اجتماعی این کشور ایجاد شده است ، خواهد بود.

کار و زندگی در نقاط جنگ‌زده سوریه +اسلایدشو

با وجود گذشت 4 سال از آغاز بحران سوریه و آوارگی میلیون ها تن در این کشور، مردم همچنان به آینده امیدوارند و کار و زندگی در مناطق جنگ زده ادامه دارد.

چندی پیش مرکز تحقیقات سیاستگذاری سوریه وابسته به سازمان ملل گزارش داد چهار سال بحران سیاسی و درگیری نظامی در سوریه باعث انهدام بافت اقتصادی و تجزیه ساختار اجتماعی این کشور شده و حدود ده میلیون نفر را از محل سکونتشان آواره کرده است.

بر اساس این گزارش در برخی نقاط سوریه، شرایط زندگی بسیار دشوار شده و در نتیجه، امید به زندگی در این کشور بیست سال کاهش یافته است.

تنها در شهر حلب، شمار پزشکان طی چهار سال گذشته از ٢٥٠٠ نفر به کمتر از ١٠٠ نفر کاهش یافته و بقیه آنان یا آواره شده، یا مهاجرت کرده و یا توسط گروه‌های مختلف ربوده و به خدمت گرفته شده‌اند.

از سوی دیگر برنامه جهانی غذای سازمان ملل نیز در آخرین گزارش خود اشاره کرده است که در پی جنگ داخلی در سوریه میزان تولید مواد غذایی همچنان 40 درصد کاهش یافته است. بر این اساس تولید ماکیان در سوریه 50 درصد کاهش یافته و قیمت نان به طور سرسام آوری روبه افزایش گذاشته است و بسیاری ازمردم این کشور قادر به تامین غذای کافی برای سیر کردن خود و فرزندانشان نیستند.

با وجود گزارشات از اوضاع وخیم در سوریه که گفته‌ می‌شود ممکن است طی سال‌های آینده وخیم‌تر هم شود، مردم در مناطق جنگ‌زده همچنان به آینده امیدوارند. به تازگی خبرگزاری رویترز عکس‌هایی از مناطق جنگ زده در حلب و دمشق منتشر کرده است که موضوع مشاغل مردم در این مناطق را مورد توجه قرار داده است.

منبع عکس: رویترز

تدوین و جلوه های ویژه: جواد ودودزاده/جام‌جم نما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: