jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۲۱۱۴۹   ۰۷ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۰:۳۲

طبق یک مطالعه جدید بسیاری از بیماری های ویروسی، باکتریایی و عفونی خطرناک از طریق مسواک هایی که در حمام و یا سرویس های بهداشتی نگهداری می شوند، به راحتی شیوع پیدا می کنند.

انتقال بیماری های عفونی خطرناک از طریق مسواک

محققان دانشگاه کوینیپیاک آمریکا دریافتند بیش از ۶۰% از مسواک هایی که در سرویس های بهداشتی قرار دارند آلوده به ذرات مدفوع هستند. محققان به این نتیجه رسیدند که این موضوع تا ۸۰ درصد می تواند احتمال عفونت را در بدن بالا ببرد.

براساس گفته این محققان اگر مسواک با ذرات مدفوع شخص دیگری که مبتلا به باکتری، ویروس یا انگل های بیماری زا باشد، آلوده شود می تواند تاثیر منفی بر روی سلامت افراد بگذارد.

انتروباکتریاسه و سودوموناسه از گونه های باکتریایی هستند که به طور کلی در مدفوع وجود دارند و می توانند مسواک ها را آلوده کنند. این باکتری ها در دستگاه گوارش به صورت طبیعی وجود دارند اما در دیگر نقاط بدن باعث ایجاد بیماری می شوند.

محققان در پایان راه هایی برای جلوگیری از آلودگی مسواک ها پیشنهاد می کنند:

- از مسواک دیگران استفاده نکنید.
- از سرپوش برای مسواک ها استفاده نکنید.
- مسواک خود را حداقل هر سه چهار ماه تعویض کنید.
- مسواک خود را پس از استفاده کاملا آب بکشید و بگذارید در هوای اتاق خشک شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر