سفیر پیشین آمریکا در عربستان:

ایران می تواند ابرقدرت اقتصادی شود

تحلیل عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از توافق وین

تغییرات جدید اقتصادی شاید ۶ ماه دیگر اتفاق می افتد

نماینده اقتصاددان مجلس و عضو مجمع تشخیص مصلحت با اعلام اینکه باید بدانیم که تاکنون هیچ اتفاق جدیدی در عرصه اقتصاد نیفتاده و همه ما منتظر چهار تا شش ماه آینده هستیم گفت: دولت خوش بینی مفرط را وعده ندهد.
کد خبر: ۸۱۹۴۲۹
تغییرات جدید اقتصادی شاید ۶ ماه دیگر اتفاق می افتد

غلامرضا مصباحی مقدم در برنامه گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه باید واقع بین باشیم و بدانیم که تا کنون هیچ اتفاق جدیدی در عرصه اقتصاد نیفتاده است افزود: همه ما منتظر چهار تا شش ماه آینده هستیم تا مراحل قانونی در ایران و کشورهای طرف مقابل طی شود. دولت باید فرض را بر این بگیرد که همان امکانات قبلی را در اختیار دارد و امکانات جدیدی را به دست نیاورده است.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: واقع بینی اقتضاء می کند دولت خود را بدهکار نکند و خوشبینی مفرطی را وعده ندهد و با احتیاط قدم بردارد.

مصباحی مقدم گفت: مردم بدانند تغییرات اقتصادی هم اگر بخواهد اتفاق بیفتد یک باره و یکجا نخواهد بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایطی که بهبودی هم در وضعیت اقتصادی حاصل شود مردم باید کاملاً حساب شده و پخته عمل کنند و دچار دستپاچگی نشوند زیرا ممکن است که سرمایه شان را هم از دست بدهند.

مصباحی مقدم با اشاره به برنامه برخی شرکت های خارجی برای ورود به ایران از یک سال پیش و افزایش درخواست های آنها برای ورود به کشور پس از توافق وین گفت: اگر منظور از ورود این شرکت ها به کشورمان استفاده از بازار 80 میلیونی برای ورود کالاهای مصرفی شان باشد باید جلوی آن گرفته شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید زمینه سرمایه گذاری مشترک طرف خارجی با شرکت های ایرانی فراهم شود زیرا این مسئله هم موجب ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی و هم انتقال فناوری به داخل کشور خواهد شد.با کشورها و شرکت هایی که ما را تحریم کرده بودند باید با احتیاط بیشتری برخورد و مصالح و منافع کشور در نظر گرفته شود.

مصباحی مقدم تأکید کرد: اگر جریان ورود شرکت های خارجی کشور یک طرفه شود این مسئله به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود.(تسنیم)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها