jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۸۱۶۶۷۷ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۲

نمایشگاه «از فرش تا عرش» که هنر ایرانی را در استانبول به نمایش گذاشته بود با فروشی بیش از یک میلیون دلار به کار خود پایان داد و فروشی حدود سه میلیارد تومان داشت.

فروش 3 میلیاردی آثار هنری ایران در ترکیه

به گزارش جام جم آنلاین ، تجار و مقامات بلند مرتبه ترکیه نیز از جمله دیگر بازدیدکنندگان از نمایشگاه «از فرش تا عرش» بودند و به تحلیل و بررسی کارهای ارایه شده پرداختند. در طول برگزاری ۶ روزه نمایشگاه «از فرش تا عرش» روسای دانشگاه‌ها، اساتید هنر خوشنویسی، مجموعه‌داران هنری، مدیران گالری‌های هنری ترکیه و دیگر کشورها و... از این نمایشگاه‌ بازدید کردند.

این نمایشگاه توانست رکورد جدیدی را در عرضه و فروش هنر ایرانی رقم بزند. با عنایت به فعالیت‌های سازمان فروش مجتمع آفرینش‌های هنری سلام در طول دو سال و بالاخص چند ماهه اخیر و رایزنی‌های انجام شده جهت این نمایشگاه با مرتبطان این امر، میزان فروش این نمایشگاه از سقف دو میلیون و هفتصد هزار لیر (یک میلیون دلار) در بخش هنرهای تجسمی گذشت.

۲۱ اثر فاخرخوشنویسی روی قلمکار، ۱۵ اثر فاخر مینیاتور، ۸ اثر فاخر نقاشی روی گچ، ۸ اثر فاخر فیروزه کاری و ۷ اثر فاخر فلزکاری از جمله آثار فروش رفته در این نمایشگاه است و با توجه به ادامه رایزنی‌ها هنوز میزان دقیق فروش فرش مشخص نیست.

بخش اصلی این نمایشگاه که شامل ترکیب هنر خوشنویسی کلاسیک و هنر قلمکاری با الهام از طرح‌های صفوی است از ۲۰ تا ۳۱ مرداد امسال با ارایه ۴۰ اثر جدید در فرهنگسرای نیاوران تهران جهت بازدید و خرید علاقمندان به نمایش در خواهد آمد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر