jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۸۱۶۶۶۲ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۱۲:۴۹

گزارش وضعیت فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال 93 منتشر شد. آمار‌ارائه شده در این گزارش براساس نظام پایش اطلاعاتی و توسط سازمان فناوری اطلاعات و طبق روش‌های اتحادیه جهانی مخابرات و شاخص‌های دسترسی به اینترنت، تلفن ثابت، تلویزیون، رایانه، رادیو و موبایل است.

سیستان و بلوچستان محروم ترین استان در دسترسی به اینترنت

طبق بررسی‌های صورت گرفته، ضریب استفاده از تلفن همراه در تهران 71.2 درصد بوده که بیشترین مشترک موبایل در کشور را هم به خود اختصاص داده است.

این درحالی است که این آمار در سطح کشور 61.5 درصد است.این بررسی همچنین نشان می‌دهد 44.73 درصد خانواده‌های ایرانی به اینترنت و 52.47 درصد به رایانه دسترسی دارند. ضریب نفوذ اینترنت نیز 39.35 درصد اعلام شده است.

شایان ذکر است طبق تعریف، کاربر اینترنت به کسی گفته می‌شود که در سه ماه اخیر از اینترنت استفاده کرده باشد. با توجه به این تعریف و همچنین گزارش مرکز آمار ایران، تعداد کاربران اینترنت در ایران اکنون 25 میلیون و 17 هزار و 850 نفر است.

این بررسی‌ها همچنین نشان داد برترین استان‌ها از نظر دسترسی به اینترنت، به ترتیب استان‌های تهران، مازندران، سمنان و یزد است. استان‌های کردستان، خراسان شمالی و سیستان و بلوچستان نیز در جایگاه ضعیف‌ترین استان‌ها در رده‌بندی توسعه فاوا در کشور قرار گرفته‌است. براین اساس بجز چهار استان برتر که اشاره شد، 12 استان در وضعیت متوسط و 15 استان نیز در دسترسی به شاخص‌های فناوری اطلاعات در وضعیت ضعیف قرار دارند.

(کلیک-ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر