jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۸۱۶۲۷۲ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۲:۴۹

203 نماینده مجلس در بیانیه‌ای با قدردانی از حضور میلیونی مسلمانان و مستضعفان در روز قدس در عین حال از ایستادگی نمایندگان مذاکره کننده در برابر زیاده خواهی‌ها قدردانی کردند و آن را مایه مباهات دانستند.

تقدیر203 نماینده مجلس از مذاکره‌کنندگان

مهرداد بذرپاش عضو هیات رئیسه مجلس بیانیه‌ای که به امضای 203 نماینده مجلس رسیده بود را قرائت کرد که به شرح زیر است:

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در آستانه‌ی شکرانه الهی و تشکر از حضور گسترده مسلمین و حق خواهان جهان به ویژه مردم بصیر و آگاه ایران اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس شریف و در لحظات حساس و پایانی مذاکرات هسته‌ای بر نکات ذیل تاکید می‌کنند.

این ایام مصادف با روزهای پایانی مذاکرات هسته‌ای است که بعد از همه فرازها و نشیب‌های خود لحظات حساسی را پشت سر می‌گذارد و فراتر از تحلیل‌ها حقیقت عناصر فعال در این مذاکرات را آشکار می‌کند.

امروز هیچ فرد آگاه و بی‌غرضی نیست که حسن نیت ایران اسلامی را در حضور صادقانه خود در مذاکرات اذعان نکند و در مقابل پی به اهداف شوم و بهانه جویی‌های مکرر مستکبران غربی بخصوص شیطان بزرگ آمریکا نبرده باشد.

روزهای گذشته به شفافی نشان داد که سیاست‌مداران آمریکایی بهانه جو و غیر قابل اعتمادند و به چیزی جز محروم نمودن ملت‌ها به ویژه ملت رشید ایران از همه داشته‌های خویش راضی نبوده و فراتر از همه مقررات بین‌المللی خوی سلطه گری و جنایت کاری خود را در پس وعده‌های فریب کارانه‌شان در خدمت اهداف شومشان قرار می‌دهند.

ایستادگی نمایندگان مذاکره کننده ایران اسلامی در برابر زیاده خواهی‌های مستکبران به رهبری آمریکا مایه مباهات و قابل تقدیر است. نمایندگان ملت بزرگ ایران از این عزیزان می‌خواهند تا خطوط قرمز ترسیمی نظام اسلامی و قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را میزان و ملاک خویش قرار داده و با هر نتیجه مذاکرات تحمیلی که مخالفتی با این اصول داشته باشد مخالفت کرده و با اختیار بالای خود و مخالفت هوشمندانه‌شان در برابر تحمیل‌گری‌های سلطه گران پرده از چهره مزورانه آمریکا برکشند.

به هر حال رفع تحریم‌های پولی و بانکی و تسلیحاتی در روز آغاز انجام تعهدات ایران بدون قبول راستی‌آزمایی‌هایی توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که سابقه‌ی بسیار نامطلوبی در اذهان مردم ایران دارد از یک سو و از سوی دیگر منع مطلق بازرسی از مراکز نظامی ، امنیتی و بازجویی از دانشمندان و ممانعت از اعمال هرگونه محدودیت در فرآیند تحقیق و توسعه و عدم قبول زمان‌بندی نامتعارف و ظالمانه آمریکا ضرورت دارد.

این نکات ملاک مجلس شورای اسلامی در بررسی و انجام وظیفه قانونی برابر اصول 75 و 125 قانون اساسی خواهد بود.

در خاتمه مجددا یاد آوری می‌نماییم که راه برون رفت از مشکلات درونی کشور و جلوگیری از جنایات تحمیلی آمریکایی و بهانه جویی‌های مکرر آن ایجاد مصونیت داخلی با همیاری و همکاری همه مسئولان کشور و ملت بزرگ و شریف ایران به ویژه دولت خدمتگزار و مجلس شورای اسلامی است که امید است در سایه الطاف الهی و تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال همدلی و همزبانی رخ دهد و کشور عزیزمان را از برکاتش بهره‌مند سازد.

همچنین مهرداد بذرپاش بخش دیگری از این بیانیه که به مناسبت روز قدس صادر شده بود را به شرح زیر قرائت کرد:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

36 سال پیش روح خدا روز جهانی قدس را به عنوان سمبل ضدیت با غده سلطانی و غاصب صهیونیستی و پرده گیری از چهره نفاق مروجان اسلام آمریکایی مشخص و اعلام کرد و تاکنون این پیام خدایی سبب تزلزل و زوال شجره خبیثه اسراییل غاصب در سرزمین‌های اشغالی شده است.

امسال نیز حرکت پرشکوه ملت‌های حق جوی جهان به ویژه مسلمانان و علی‌الخصوص مردان بصیر ایران اسلامی تجدید میثاقی با پیام انقلاب اسلامی در ضرورت وحدت مسلمین و وجوب آزادی قدس شریف و اعلام انزجاری از کودک کشی و جنایتکاری رژیم جعلی صهیونیست و همدست او خائنین حرمین شریفین در کشتار بیگناهان یمن بود و بیان بیزاری و برائتی بود از استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و محکومیت حمایت‌های آنها از همه جنایتها و وحشی‌گری‌های رخ داده در سرزمین‌های اشغالی و علیه ملت مظلوم یمن که به فضل الهی به زودی در محکمه‌ی عدل جهانی مسببان و حامیان آن محاکمه و به جزای خیاناتشان خواهند رسید.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از حضور دهها میلیونی مسلمین و مستضعفان جهان در روز جهانی قدس از دولت‌های اسلامی مصرانه می‌خواهیم برای جلوگیری از ادامه جنایات سران قدرت طلب عربستان در یمن همه مقدورات خویش را جهت رفع شجره منحوس صهیونیسم به کار گیرند.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر