jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۰۷۹ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پستانداران دریایی از جمله فک خزری و لاک‌پشت‌های دریایی، برخی ماهیان از جمله خاویاری و آزاد و کوسه ماهی‌ها در معرض خطر قرار دارند.

به گزارش ایسنا، داوود میرشکار در مورد فک‌های دریای خزرکه در فصول صیادی در تور صیادان گیر می‌افتند، گفت: این گونه‌ها برای تغذیه از ماهی‌ها وارد تور می‌شوند و آنجا گیر می‌کنند که تلاش شده با مشارکت مردم محلی و سازمان‌های مردم‌نهاد و جلب اعتماد صیادان، فک‌هایی که در تور گیر می‌کنند، از سوی صیادان به این سازمان‌های مردم‌نهاد تحویل سپس به کلینیک‌ فک خزری انتقال داده شوند.

میرشکار ادامه داد: این کلینیک که با مشارکت مرکز تحقیقات فک هلندی در استان گلستان فعالیت دارد، فک‌های در تور افتاده را تحویل گرفته و مبلغی را به عنوان مژدگانی به صیادان می‌دهد. ضمنا این فک‌ها با چوب‌دستی از سوی صیادان مصدوم یا کشته می‌شدند، ولی اکنون وضع سلامت فک‌ها در کلینیک کنترل و در صورت لزوم به مداوای آنها پرداخته می‌شود.

وی به پستانداران دریایی خلیج‌فارس و دریای عمان اشاره کرد و گفت: پستانداران دریایی شامل ده گونه و اعم از دلفین‌ها و نهنگ‌‌ها هستند و برای حفاظت این گونه‌ها اقدامات پایشی برای شناسایی گله‌ها آغاز شده و دو جلدکتاب در زمینه شناسایی پستانداران دریایی خلیج‌فارس و دریای عمان تالیف شده و دوره‌های متعدد آموزشی برای ساحل‌نشینان برگزار شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر