jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۵۶۵۳ ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

جمال شورجه که در کارنامه‌اش فیلم‌های زیادی با موضوع مقاومت و آرمان‌های جهانی انقلاب اسلامی به‌چشم می‌خورد و فیلم «سی‌وسه روز» او تحسین‌های زیادی را همراه داشت و روز گذشته هم از صدا و سیما پخش شد، همزمان با روز قدس از ضرورت مسئولیت‌پذیری هنرمندان ایران در برابر رخدادهای منطقه‌ای و مشکلات مسلمانان جهان سخن گفت و همچنین به مشکلاتی اشاره کرد که در راه اکران بین‌المللی این فیلم پیش آمد.

در این فیلم پیر داغر، یوسف الخال، باسم مغنیه، کارمن لبوس و نسرین طافش به ایفای نقش پرداخته‌اند. داستان این فیلم روایتی واقعی از مقاومت یک روستای مجاور با اسرائیل است که از حمله اسرائیلی‌ها به دیگر جناح‌های مقاومت جلوگیری می‌کند.

شورجه که در همین رابطه به برنامه صبحگاهی «گلخانه» شبکه سه سیما آمده بود، تاکید کرد سینمای ایران باید به نقطه‌ای برسد که شاهد آثار و فیلم‌هایی با موضوع روز منطقه در کشور باشیم و از طرفی هنرمندان ما نیز باید نسبت به این اتفاقات مسئولیت‌پذیر باشند.

کارگردان «سی‌وسه روز» درباره تولید این فیلم هم به ذکر خاطراتی پرداخت و توضیح داد: این فیلم سینمایی پس از تولید و اکران در سینماهای ایران، بسیار مورد استقبال مردم و جشنواره‌ها قرار گرفت و توانست جوایز بسیار زیادی را به‌دلیل موضوع ضدصهیونیستی آن دریافت کند.

او با بیان این‌که فیلم سینمایی «سی‌وسه روز» قرار بود در کشورهای عربی هم اکران شود، افزود: به‌دلیل اختلافات منطقه میان کشور ایران و همسایگان ما این امر محقق نشد.

شورجه ضمن انتقاد از تولید نشدن فیلم‌هایی با موضوع روز منطقه در سینمای ایران تصریح کرد: حوادث بسیار زیادی در منطقه به‌وجود می‌آید که از آن جمله می‌توان به جنایت‌های آل‌سعود اشاره کرد که با تمام توان به کشور مظلوم یمن حمله کرد و همه را تحت تأثیر این کار خود قرار داد که تمام این اقدامات با حمایت و پشتیبانی اسرائیل بوده است. اما تعداد انگشت‌شماری از این فیلم‌ها و با موضوع حوادث منطقه در کشور تولید می‌شود.

کارگردان «سی‌وسه روز» گفت: سینمای ایران باید به نقطه‌ای برسد که شاهد آثار و فیلم‌هایی با موضوع روز منطقه در کشور باشیم و از طرفی هنرمندان ما باید نسبت به این اتفاقات مسئولیت‌پذیر باشند و از طرف دیگر مراجع ذی‌صلاح باید برای این فیلم‌ها بودجه لازم را در نظر بگیرند و در اختیار آنها باشد تا بتوانیم نشان دهیم چه جنایت‌هایی در منطقه اتفاق می‌افتد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر