jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۱۵۱۸۷   ۱۷ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۰۵

یک متخصص طب سنتی گفت: در طول روزه داری معده به شدت گرم است و مصرف آب سرد حرارت معده را خفه می‌کند و موجب غلبه سردی در معده و دردهای گوارشی می‌شود.

باز کردن روزه با آب سرد موجب غلبه سردی در معده و دردهای گوارشی می‌شود

مهراد میرکریمی متخصص طب سنتی اظهار کرد: ساده غذا خوردن در وعده افطار بسیار خوب است.
به گفته وی با هم خوری و برهم خوری را به هیج وجه توصیه نمی‌کنیم بهتر است که ابتدا با آب گرم و خرما مصرف شود سپس بعد از یک ساعت یک شام ساده مصرف شود.
این متخصص طب سنتی درباره فلفل نیز افزود: برخی همراه با غذای خود فلفل مصرف می‌کنند که از نظر طب سنتی فلفل از نظر گرمی در درجه سوم گرم است و دارای طبع بسیار گرمی است.
میرکریمی ادامه داد: فلفل جزو هضم کننده‌های خوب است و به عنوان داروهای گوارشی در طب سنتی استفاده می‌شود. دانه فلفل سفید را به میزان اندک می‌توان با توجه به مزاج بر غذا بریزند.
وی اضافه کرد: در زمان افطار به دلیل غلبه گرمی و خشکی در معده بهتر است که با موادغذایی گرم و خشک روزه باز نشود.

علت باز کردن افطار با آب جوش
این متخصص طب سنتی بیان داشت: علت باز کردن افطار با آب جوش به دلیل حفظ حرارت است و اینکه یک باره افراد دچار مشکل نشوند. بسیاری از افراد یک باره با ولع آب سرد می‌خورند که درد شدیدی را در معده حس خواهند کرد چرا که در طول روزه داری معده به شدت گرم است و مصرف آب سرد حرارت معده را خفه می‌کند و موجب غلبه سردی در معده و دردهای گوارشی می‌شود.
میرکریمی اضافه کرد: افرادی که با آب سرد روزه خود را باز می‌کنند, دچار دردهای گوارشی می‌شوند و معمولاً این افراد پس از گذشت چند روز روزه داری به پزشک متخصص گوارش برای رفع دردهای خود مراجعه می‌کنند.

یک سحری مقوی
وی خاطرنشان کرد: اگر کسی بخواهد کم غذا مصرف کند باید غذای مقوی استفاده کند که در طول روزه داری دچار مشکل نشود بنابراین می‌تواند, هسته خرما را در آورده و با بادام درختی پودر شده و دارچین مصرف کند این غذا برای کسانی که فعالیت ذهنی زیاد دارند بسیار مفید است.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر