آخرین تحولات در مذاکرات هسته ای؛

هیات ۵ نفره آژانس در تهران

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: هیات پنج نفره آژانس در سفر به تهران، مذاکراتی با مسئولان سازمان انرژی اتمی، نماینده ایران در آژانس و مسئولان شورای عالی امنیت ملی خواهند داشت.
کد خبر: ۸۱۴۷۸۳
هیات ۵ نفره آژانس در تهران

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به ورود یک هیات ۵ نفره از آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران اظهار کرد: ورود این هیات به منظور مذاکره در خصوص جزئیات تفاهمات صورت گرفته در سفر اخیر یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران انجام می‌گیرد.

وی افزود: در این هیات دو تن از دستیاران ویژه آقای آمانو به نام های «ترو واریانتا و کلنل تروتا» حضور دارند و قرار است این هیات پنج نفره آژانس بین المللی انرژی اتمی در سفر یک روزه خود مذاکراتی با مسئولان سازمان انرژی اتمی کشورمان، نماینده دائمی ایران در آژانس و همچنین مسئولان شورای عالی امنیت ملی داشته باشند.

کمالوندی گفت: هیئت آژانس بین المللی انرژی اتمی بامداد سه شنبه تهران را ترک می کند.

همچنین یک منبع نزدیک به تیم هسته ای کشورمان بامداد روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: ضرب الاجل نهایی مذاکرات چهارشنبه آخر شب یا بامداد پنجشنبه است.

وی افزود: در برخی مسایل مشکلات جدی و اساسی باقی است که باید حل شود.

این دیپلمات تاکید کرد: ضمیمه فنی ۷۰ درصد و سایر ضمیمه‌ها ۹۰ درصد پیشرفت داشته است.

بنا بر این گزارش شب گذشته محمد جواد ظریف نیز پس از شرکت در مراسم احیاء شب نوزدهم ماه رمضان در مرکز امام علی وین در جمع خبرنگاران گفت: هنوز هیچ چیز معلوم نیست، ما داریم تلاش می کنیم.

وی ادامه داد: برخی اختلافات همچنان باقی است و از مردم درخواست دعا داریم. انشالله صلاح کشور و اسلام و مسلمین و مردم خوب ما در این شب عزیز مقدر شود.

مراسم شب قدر در مرکز امام علی (ع) وین با حضور گسترده شیعیان وین برگزار شد که محمد جواد ظریف، علی اکبر صالحی، عباس عراقچی، مجید تخت روانچی و حسین فریدون هم در این مراسم حضور داشتند.(مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
عمو هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۵
۰
۰
این جاسوس ها رو راه ندین بابا

نیازمندی ها