jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۸۱۴۴۲۰   ۱۴ تير ۱۳۹۴  |  ۱۳:۰۱

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابهامات هزینه های تبلیغاتی کاندیداها ،گفت: مگر یک نماینده درطول یک دوره نمایندگی چقدر حقوق می گیرد که به این میزان هزینه تبلیغات کند؟

طرح بررسی اموال نمایندگان، در دست تدوین

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما سیدحسین دهدشتی درباره هزینه های تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای مجلس افزود: موضوع آشکار در ایام انتخابات هزینه‌های سرسام‌آوری است که برخی از کاندیدها برای جلب آراء عمومی پرداخت می‌کنند.

وی اضافه کرد: هزینه تبلیغاتی کاندیداهای مجلس، موضوع بسیار مهمی است که باید به آن توجه بیشتر و در قانون انتخابات مجلس نیز لحاظ شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این موضوع البته در گذشته هم مطرح بوده و بحث هایی شده اما با نادیده گرفتن آن، طبعاً به این موضوع بی توجهی شده است.

وی تاکید کرد: نماینده ای که با هزینه های گزاف وارد مجلس می شود قاعدتاً نمی تواند یک روند منطقی، سالم و متعارفی را در طول دوران مسئولیتش داشته باشد.

«باید از نمایندگان پرسید از کجا آورده‌ای؟»

نماینده مردم آبادان در ادامه با اشاره به اصل 142 قانون اساسی گفت: براساس این قانون، رئیس قوه قضاییه موظف است تمام اموال رئیس جمهور را قبل و بعد از دوران مسئولیتش بررسی کند تا مشخص شود که به چه میزان اموال او افزایش یافته است.

وی افزود: معتقدیم که اصل 42 قانون اساسی باید در مورد نمایندگان مجلس نیز اجرایی شود لذا برای تحقق آن به دنبال تدوین طرحی برای بررسی اموال نمایندگان هستیم که با شفاف‌سازی مشخص شود افراد از کجا آورده اند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه با اشاره به دستور کار مجلس خاطر نشان کرد: با توجه به طرح های کلان مطرح شده در مجلس امیدواریم عمر این طرح به مجلس نهم برسد و ما بتوانیم روند شفافی را برای مجلس دهم اجرایی کنیم زیرا با توجه به برخی از مصوبات بهارستان، ابهاماتی برای مردم ایجاد شده است که بسیاری از مصوبات مجلس به نفع نمایندگان موجود است.

وی افزود: امیدواریم با تصویب این طرح هم مسائل شفاف‌تر مطرح شود و هم علاوه بر روشن شدن تکلیف نمایندگان کنونی، شرایط نمایندگان دوره‌های آینده نیز مشخص‌تر شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر