jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۸۱۳۰۱۶ ۰۹ تير ۱۳۹۴  |  ۲۱:۲۰

جام جم نوا: «خیلی دلم برای تک‌نوازی تنگ شده، اما رادیو مرتب کارهای نسل ما را پخش می‌کند؛ هم‌قطارانم هم دیگر از دنیا رفته‌اند. مثل این‌که من هم به آخر خط رسیده‌ام.»

برای این «بزرگمرد موسیقی ایران» دعا کنید

این جملات را منصور نریمان در آخرین مصاحبه‌ای که با او داشتیم گفت. او حالا در بخش مراقبت‌های ویژه‌ی بیمارستان بهمن بستری شده و روی تختی گوشه‌ی بیمارستان خوابیده است.

«پدر عود ایران» که البته مدت‌هاست روی صحنه‌ی اجرا نرفته است، چندی پیش دچار یک عارضه‌ی ریوی شد. عارضه‌ای که او را راهی بیمارستان و ممنوع‌الملاقات کرد. او همچنان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است.

وقتی برای عیادت از او به بیمارستان رفتیم، هوشیاری زیادی نداشت و خوابیده بود. پرستار بخش گفت:‌ تنفس ایشان تا حدی مشکل دارد و دستگاه هم به ایشان وصل کرده‌ایم.

علی مرادخانی (معاون امور هنری) و سیدعباسی عظیمی نیز در بیمارستان بهمن حضور پیدا کرده بودند، از این هنرمند پیشکسوت عیادت کردند.

مرادخانی در حاشیه‌ای این دیدار گفت: ما در یک روز، دو دیدار داشتیم؛ عیادتی از ولی‌الله شیراندامی که حال‌شان نسبتا بهتر بود و عیادتی هم از استاد منصور نریمان داشتیم. گویا وضعیت پزشکی آقای نریمان هم خیلی بد نیست. امیدواریم خداوند زودتر ایشان را شفا دهد.

رییس هیئت‌ امنای موسسه‌ی هنرمندان پیشکسوت در بخش دیگری از سخنانش از اختصاص یافتن یک سرفصل مستقل برای بودجه‌ی موسسه‌ی هنرمندان پیشکسوت خبر داد و در راستای فعالیت‌های آینده این موسسه اظهار امیدواری کرد.

اسکندر ابراهیمی زنجانی که بعدها نام هنری‌اش را به منصور نریمان تغییر داد، کتاب‌های «۴۲ قطعه برای عود» و «ردیف موسیقی ایرانی برای بربت» را تألیف کرده است.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر