jamejamsima
سیما گفتگو محور کد خبر: ۸۱۰۶۸۵   ۰۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۱۸

غلامرضا میرحسینی گفت: امسال رویکرد شبکه سه سیما برای «ماه عسل» دور شدن از اولویت‌بخشی به سوژه‌ها و نزدیک شدن آن به برنامه‌ای موضوع‌محور بود.

سوژه اولین قسمت «ماه عسل» در آخرین لحظه عوض شد

غلامرضا میرحسینی، مدیر شبکه سه سیما،‌ با تأکید بر روند موضوع‌محور شدن برنامه «ماه عسل» و واکنش مخاطبان به موضوعات قسمت‌های ابتدایی آن گفت: «ماه عسل» یکی از پربیننده‌ترین برنامه شبکه سه سیما در ایام ماه مبارک رمضان بوده و بر همین اساس حواشی‌های آن نیز بیشتر است.

وی گفت: امسال رویکرد شبکه سه سیما برای «ماه عسل» دور شدن از اولویت‌بخشی به سوژه‌ها و نزدیک شدن آن به برنامه‌ای موضوع‌محور بود.

مدیر شبکه سه سیما در مورد موضوع برنامه نخست «ماه عسل» افزود: متأسفانه در این برنامه ناهماهنگی‌هایی صورت گرفت و قرار نبود این موضوع نخستین برنامه «ماه عسل» باشد. براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، قرار بود قصه پسری روایت شود که بعد از 20 سال خانواده‌اش را پیدا می‌کند.

میرحسینی یادآور شد: هماهنگی‌ها در این زمینه صورت گرفته بود اما 10 صبح همان روز سوژه مورد نظر اعلام کرد که خانواده‌اش آمادگی لازم را ندارند و امکان حضور در استودیو برایشان فراهم نیست.

وی با بیان اینکه این عوامل سبب شد تا کنداکتور برنامه تغییر یابد، اظهار داشت: برای سوژه مورد نظر نیز پردازش موضوع سخت بود چرا که تصمیم بر آن بود که نگاهی نقدی به عشقهای مجازی داشته باشیم و کنار آن با نمایش شهدای غواص عشقهای حقیقی را نشان دهیم.

مدیر شبکه سه گفت: موضوع برنامه قرار نبود روی خودکشی و یا تلاش برای این عمل قبیح باشد و حتی قرار بود با نمایش شهدای غواص گفت‌وگوهایی را که از قبل ضبط شده بود نیز نمایش دهیم.

میرحسینی افزود: جوانی که به‌سبب عدم تجربه و سست بودن بنیان‌های فکری برای اثبات عشق خویش این کار را انجام می‌دهد خودش به حقیر بودن موضوع پی می‌برد و حتی آن را برای خانواده‌اش نیز بازگو نمی‌کند.

وی ادامه داد: نگاه شبکه به این موضوع از زاویه تأیید آن نبود بلکه تصمیم داشتیم این تفکر نادرست را به نمایش بگذاریم و اشتباه فرد را بیان کنیم. متأسفانه برخی افراد که نقدهای فراوانی در این زمینه داشتند احتمالاً تمامی برنامه را ندیدند چرا که روند برنامه در انتها به این موضوع ختم شد که هم خود سوژه و هم میهمانان این عمل را نادرست عنوان کردند.

میرحسینی خاطرنشان کرد: «ماه عسل» سعی در تقبیح این حرکت احمقانه داشت و قرار بود با نمایش شهدای غواص عشق حقیقی را به مخاطبان نشان دهد، عشقی که انسان را بزرگ می‌کند و شهدای غواص در آن لحظه تاریخی تصمیمی صحیح می‌گیرند که به بالاترین منزلت می‌رسند.

وی اظهار داشت: متأسفانه به‌سبب فرصت زمان اندک و نیز پلاتوهای زیاد احسان علیخانی این سناریوی اصلی برنامه اجرا نشد و نتوانستیم به جمع‌بندی مد نظر برسیم.

میرحسینی در مورد انتقادهای دیگری که درباره «ماه عسل» مبنی بر افت کیفی آن مطرح می‌شود، گفت: این امر طبیعی است و «ماه عسل» طی 10 سال گذشته همیشه از دیدگاه مخاطبان دچار افت و خیز بوده است.

مدیر شبکه سه سیما افزود: نمی‌توان ادعا کرد که یک برنامه همیشه در اوج باشد و گاهی این اتفاق ممکن است بیفتد، هرچند که معتقدم طی روزهای آتی شاهد اوج‌گیری مجدد این برنامه خواهید بود. (تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۱
آقای علیخانی ! به چه قیمتی می خواهی دیده شوی ! ... چرا دیگر از این سوژه ی بیات شده ی برنامه ی ماه عسل دست بر نمیداری ... ایده ی برنامه ی ماه عسل در همان سال نخست خوب بود و در سال های بعد از آن به ورطه ی تكرار افتاد ... و دیگر برگ برنده ای برای رو شدن نداشت ...احسان علیخانی هم چنان مصمم است كه تحت هر شرایطی این برنامه را حفظ كند ... چه بسا اینكه سوژه ای برای آن نداشته باشد ... آقای علیخانی هیچ به خروجی برنامه فكر كرده ای ؟ ... البته زیركی و فراست احسان علیخانی را نیز نباید دست كم گرفت ... وی تعمدانه و با هوشیاری موضوعی بحث برانگیز را در طلیعه ی برنامه گنجانده كه مخاطب را در گیر كند كه بتواند یك ماه را با بر نامه سر كند .... البته تلویزیون نیز سعی كرده است كه این برنامه را ممر درآمدی برای خود كند و با پخش آگهی ها با تعرفه ی زیاد بخشی از كمبود بودجه ی خود را جبران كند ... اما این واقعا رواست كه تحت هر شرایطی و برای حفظ مخاطب هر گونه برنامه ای را روی آنتن تلویزیون ببریم ؟... هیچ دور نمای این برنامه را برای خود ترسیم كرده ایم كه چه می شود؟... زین پس اگر هر پسر جوانی نتواند به دختر مورد علاقه اش دست یابد ... خود را از بلندی یا بالكن خانه به زیر پرت می كند ... كه اگر چنین شود ... سنگ روی سنگ بند نمی شود و بنیان جامعه از هم می پاشد ... به نظر می رسد كه دست اندركاران تلویزیون با دید كارشناسی تر به برنامه سازان بنگرند ... و تحت هر شرایطی ... برنامه بر روی آنتن نفرستن
۰
۰
ذاكر
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۲
بهتر از ماه عسل وجودنداره تمام.
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۲
دیر توضیح دادید جنا ب مسئول ماه عسل پیر شد از حرف و حدیث
۰
۰
ماه عسلیا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۲
اقای هادی اینطور كه شما جوش میخوری و برداشت میكنی .... بهت برنامه خندوانه رو برای روحیه ت پیشنهاد میكنم, خدایی بزن اون كانال دور هم شاد باشیم.
۰
۰
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۷
هركی از علیخانی به به وچه چه میگه چاپ میكنی .هر كی اختیار وقت ولحظات زندگیشو داره وهركی هم به نوعی سلیقه ای داره .واین یه حقیقته كه برخی ها پای هر برنامه بی محتوایی وقت و عمرشونو هدر میدن .
۰
۰

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر