jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۸۱۰۳۷۵ ۳۱ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۵:۳۸

ابراز خجالت قاضی‌زاده هاشمی در همایش راهکارهای ارتقای شأن جامعه پزشکی

وزیر بهداشت: مردم از طمع پزشکان مستأصل شده‌اند

۳

جام جم سرا- وزیر آموزش، بهداشت و درمان پزشکی با تاکید بر اهمیت در نظر گرفتن منافع کل مردم گفت: مواردی از برخی پزشکان دیده‌ام که واقعاً خجالت کشیده‌ام. بخش مهمی از استیصال مردم در نظام سلامت به خاطر طمع، زیاده‌خواهی و منفعت‌طلبی برخی از ما پزشکان است، در حالی که ما پزشکان مردم را رها کرده‌ایم و از همدیگر تعریف می‌کنیم.

وزیر بهداشت: مردم از طمع پزشکان مستأصل شده‌اند

حسن قاضی‌زاده هاشمی، که در همایش راهکارهای ارتقای شأن جامعه پزشکی در برج میلاد سخن می‌گفت افزود: آرزو می‌کردم، وزیر نبودم و خاطر همه جمع باشد که دیگر در هیچ انتخاباتی کاندیدا نخواهم شد.
وی خطاب به نمایندگان انجمن‌های پزشکی گفت: مردم در بخش‌های مختلف مشکلات بسیار زیادی دارند؛ قبلاً که وزیر نبودم و فقط به عنوان یک چشم‌پزشک و رئیس انجمن چشم پزشکی فعالیت می‌کردم، نگاهم فقط حمایت از یک صنف بود ولی امروز که مشکلات مردم را می‌بینم نظراتم تغییر کرده است. الان دیگر برای من مهم نیست که جامعه چشم پزشکی درباره من چه قضاوتی می‌کند، عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و منافع کل مردم برای من مهم است زیرا در این مدت مسئولیت مواردی را از برخی همکاران دیده‌ام که واقعاً خجالت کشیده‌ام.
او اضافه کرد: برای من مهم نیست که چه کسانی برای من کف می‌زنند یا هورا می‌کشند، یا بر عکس چه کسانی علیه من تیتر بزنند و حرف و حدیث راه بیندازند، دنیا بسیار زودگذرتر از این حرف‌هاست. ما می‌مانیم و کارنامه‌مان در پیشگاه ملت و شهدا و دنیای دیگری که به آن معتقدیم. هاشمی افزود: ما همیشه فکر می‌کردیم خیلی با اخلاق هستیم اما اساتید ما از ما با اخلاق‌تر بودند، داشتن انصاف و رعایت حقوق شهروندی گوهرهای نایابی شده‌اند. فارغ‌التحصیلان جدید ما با این آدرس‌های غلطی که به آن‌ها داده‌ایم که اگر می‌خواهید پولدار شوید حتماً باید در این رشته‌ها تحصیل کنید، با این وضع مطمئن باشید، در آینده مشکلات بیشتری خواهیم داشت.
وزیر بهداشت ادامه داد: از شما همکاران می‌پرسم، خداوکیلی مردم در مراجعه به مراکزی که در آن خدمت می‌کنید، احترام می‌شوند؟ آیا حقوق آن‌ها رعایت می‌شود؟ خودتان قضاوت کنید، من در این 22 ماهی که گذشت مکرر دیده‌ام که مردم واقعاً مستأصل هستند، بخشی از استیصال آن‌ها از سر طمع و زیاده‌خواهی ما و از سر منفعت طلبی ماست. (تسنیم به نقل از جوان)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۱
ما به عنوان جمع كثیری از پزشكان كشور ضمن تایید نظرات جنابعالی به عنوان وزیر محترم بهداشت در باب استیصال مردم در طی درمان بیماری خود و با عنایت به تدین جنابعالی خواهشمندیم در راستای فرهنگ وقف و انجام امور خیریه چراغ اول را شخص جنابعالی روشن نموده و با وقف مجموعه بیمارستان [...] در امر رسیدگی به محرومان جامعه سرمشق و الگویی مناسب باشید.در اینصورت ما نیز قول خواهیم داد كه در صورت تحقق این امر از یاری رساندن به محرومان در كنار شما از هیچ اقدامی فروگذار نماییم.
توفیق روزافزون شمارا از خداوند منان خواستاریم
۰
۰
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۱
دم وزیر بهداشتمون گرم
۰
۰
اعتمادی
Germany
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۱
واقعا درست گفتندطمع دكترنماها دمارمردم رادرآورده است واصلا به مردم احترام نمیگذارندواولین كارشان خردكردن شخصیت بیماران است.به آنهافضل فروشی میكنندوپول زیادی ازانهامیگیرندبایدبرخوردعملی رانیز شاهدباشیم.
۰
۰

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر