جام جم سرا- مردی ۳۵ ساله‌ام که با داشتن یک فرزند دختر از زن سابقم جدا شدم. اکنون می‌خواهم با دختری ازدواج کنم که تمام شرایطم را می‌داند و مرا نیز دوست دارد ولی خانواده‌اش به این دلیل که یک بار ازدواج کرده‌ام، با این وصلت مخالفند.
کد خبر: ۸۰۹۰۸۲
دردسرهای ازدواج پس از طلاق؛ خانواده دختر مخالفند

پاسخ مشاور: تنها این که دختر مورد علاقه‌تان همه شرایط شما را می‌داند، برای خوشبختی کافی نیست و ممکن است تصمیم وی از روی احساسات باشد چراکه مشکلات زندگی واقعی و شرایط سخت مادری کردن برای دختر شما را که وابستگی عاطفی به او ندارد بخوبی نمی‌داند. در این شرایط و با توجه به تجربه ناموفقی که داشته‌اید، لازم است همه جوانب امر را مد نظر قرار دهید تا خدای نخواسته شکست دوباره ای را برای خود و فرزندتان رقم نزنید.


هدف دختر مورد علاقه‌تان برای ازدواج را بپرسید

شرایط خانوادگی و روحی-روانی دختری که به خواستگاری‌اش رفته‌اید، برای ازدواج شما مسئله بسیار مهمی است و اگر برای رهایی از مشکلات خانوادگی و فرار از تنهایی حاضر به ازدواج با شما شده است، باید بدانید که او هیچ گاه نمی‌تواند همسر مناسبی برای شما و مادری شایسته و موفق برای فرزندتان باشد. بنابراین از هدف ازدواج او که یک فرزند نیز از ازدواج اول خود دارید، مطمئن شوید تا از به وجود آمدن مشکلات در آینده جلوگیری کنید.


اهمیت اختلاف سنی در ازدواج مجدد را در نظر بگیرید

اختلاف سنی شما و آن دختر یکی دیگر از مواردی است که نباید از نظرتان دور بماند. چون به سن ایشان اشاره نکرده‌اید باید بدانید که اگر این اختلاف بیش از ۳ یا ۴ سال باشد به احتمال زیاد در زندگی مشترک مشکلات زیادی به خاطر عدم درک متقابل، تفاوت در نگرش‌ها و سلیقه‌ها، یکسان نبودن انتظارات و... خواهید داشت. بنابراین از عجله و تصمیمگیری احساسی پرهیز کرده، قدری منطقی و عقلانی تر به این موضوع نگاه کنید.


دلایل شکست در ازدواج اول را بررسی کنید

بررسی دلایل جدایی از همسر قبلیتان در حال حاضر می‌تواند در رسیدن به یک تصمیم درست کمک زیادی به شما بکند. باید مطمئن شوید که این خانم در زمینه‌هایی که با همسر اولتان اختلاف داشته‌اید با شما همسو و هم عقیده است. اگر احیاناً در این بررسی به نتیجه رسیدید که شما هم اشتباهاتی داشته‌اید، باید در اولین فرصت تصمیم بگیرید رفتارهای خود را اصلاح کنید. این تصور که در زندگی مشترک، عادت‌های بدتان را ترک خواهید کرد اشتباه است و سرانجامی خوشی نخواهد داشت.


بر دلایل مخالفت خانواده دختر تامل بیشتری کنید

دلایل مخالفت خانواده دختر در این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است و شما باید با تأمل در آن دلایل، بدون پیشداوری منفی و جبهه‌گیری احساسی آن‌ها را متقاعد کنید و اگر برای این مخالفت دلایل منطقی داشته باشند، آن‌ها را بپذیرید.
در پایان توصیه می‌کنم شما و دختر مورد نظرتان از یک مشاور خانواده راهنمایی بگیرید تا بتوانید با آگاهی بیشتری تصمیم بگیرید. (حسین محرابی - کارشناس ارشد روان‌شناسی/ خراسان)


*انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در «جام جم سرا» لزوماً به معنای تایید یا رد محتوای آن نیست و صرفاً به قصد اطلاع کاربران بازنشر می‌شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها