jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۸۰۸۲۹۰   ۲۵ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۴:۲۳

پس از شرکت‌هایی مانند گوگل، فیس‌بوک و یاهو، آمازون هم گزارش شفافیت خود را با موضوع درخواست‌های دولت ایالات متحده برای دریافت اطلاعات خصوصی کاربران منتشر کرد.

ارائه اطلاعات خصوصی صدها کاربر آمازون به دولت آمریکا

به گزارش جام جم کلیک: البته آمازون گزارش یاد شده را با تاخیر فراوان منتشر کرده که علت آن ارائه خدمات کلود از سوی این شرکت به نهادهای جاسوسی و اطلاعاتی ایالات متحده دانسته می‌شود.

تعداد 17 سازمان و نهاد دولتی و اطلاعاتی در آمریکا از آمازون خدمات کلود دریافت می کنند.

آمازون وعده داده که هر سال یک گزارش از این نوع منتشر کند‌؛ این شرکت همچنین تصریح کرده که بدون دریافت حکم دادگاه و طی شدن مراحل قانونی داده های خصوصی کاربرانش را منتشر نمی کند.

مدیران آمازون همچنین مدعی شده‌اند که برای اجرای برنامه پریسم همکاری با آژانس امنیت ملی آمریکا نداشته اند؛ ادعایی که قبلا با تردید کارشناسان مسائل امنیتی مواجه شده بود.

بر طبق این گزارش آمازون در بازه زمانی اول ژانویه تا 31 می در مجموع 813 درخواست قانونی برای افشای اطلاعات خصوصی کاربرانش دریافت کرده که به دو سوم آنها یعنی 542 درخواست پاسخ مثبت داده است.

آمازون 25 درخواست هم برای دریافت سوابق جستجوی کاربران خود دریافت کرده که به 13 مورد آنها پاسخ مثبت و به 8 مورد پاسخ های جزیی داده است.این شرکت می گوید در تمامی موارد درخواست ها با عنوان نگرانی در مورد حفظ امنیت ملی آمریکا ارائه شده است.

علاوه بر این 132 درخواست دریافت اطلاعات هم از سوی دولت های دیگر ارائه شده اند که به 108 مورد از آنها پاسخ مثبت داده شده است. در این زمینه به جزییات بیشتری اشاره نشده است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قرارگاه آگاهی و امید

قرارگاه آگاهی و امید

موضوع ترویج، تبلیغ و پراكندن امید، موضوعی است كه رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف زمانی به آن تاكید كردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها