jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۰۶۲۹۶   ۱۹ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۶:۴۵

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: شکست سعودی‌ها در رسیدن به اهدافی که در یمن اعلام کرده بودند، به خواست خداوند قطعی خواهد بود.

شکست رژیم سعودی در یمن قطعی است

سردار سرلشکر یحیی صفوی، در همایش تجلیل از ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی ایران که در مرکز همایش‌های رازی این دانشگاه برگزار شد، گفت: هدف اساسی و غیرقابل تغییر هر حکومتی حفظ بقای ملی، حفظ ارزش‌ها، منافع ملی، هویت ملی، حفظ سرزمین و استقلال کشور است و جنگ‌ها این هدف اساسی را به شدت تهدید می‌کنند و ممکن است جنگ‌ها هویت یک ملت را دچار تغییر کنند.

وی در ادامه به تبیین مفهوم قدرت ملی و عزت ملی پرداخت و گفت: قدرت ملی مجموعه‌ای از توانایی‌های مادی و معنوی یک ملت و حکومت برای حفظ بقای ملی و هویتش، برای رسیدن به اهداف و منافع ملی یا اعمال اراده سیاسی خود در محیط بین المللی است. در حقیقت علت بقاء و سرافرازی ملی و حفظ هویت یک ملت همین عزت ملی و قدرت ملی است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا تصریح کرد: عوامل مختلفی را برای مبانی قدرت ملی و عزت ملی تعریف می‌کنند و این عوامل را شامل عوامل اقتصادی تا جغرافیای طبیعی یا سرزمین و عوامل علمی و تکنولوژیک، عوامل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، نظامی و حتی فرامرزی و اینکه تا چه حد در اتحادیه‌ها و پیمان‌های منطقه‌ای، هر کشوری شرکت داشته باشد، تعریف می‌کنند.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه به تشریح عوامل فرهنگی و سیاسی تاثیرگذار بر جنگ تحمیلی پرداخت و گفت: عامل فرهنگی تاثیرگذار یعنی فرهنگ یک ملت و تمدن و باورهایش، ارزش‌هایش، روحیه ملی‌اش وافتخاراتش و آنکه ظرفیت صبر و تحملش در چه اندازه است.

وی ادامه داد: پنج تمدن چین، هند، ایران، مصر و یونان، تمدن جهانی را شکل دادند. ملت ما ملتی با فرهنگ و با تمدن چندین هزار ساله جزء بنیانگذاران تمدن جهانی است که با آمدن اسلام شکل جدیدی به خود گرفت و در حقیقت با آمدن اسلام به قدرت و عزت ملی ایران افزوده شد.

سرلشکر صفوی ادامه داد: امام یک رهبر متقی، حکیم، دوراندیش، مدیر، مدبر و شجاع بودند که آینده را می دید. حضرت امام(ره) در پیامی که به "میخائیل گورباچف"، رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق دادند حرف‌های خودشان را زدند و فرمودند که از این پس کمونیسم را باید در موزه‌های تاریخ سیاسی جهان جستجو کرد و سقوط شوروی را پیش‌بینی کردند.

وی در ادامه گفت: صدام و حامیان آمریکایی و اروپایی و عربیش حمله کردند که انقلاب ما را محدود کنند و جلوی نفوذ فرهنگی ما را بگیرند در حالی که امروز ایران سرپا ایستاده و به سمت پیشرفت و امنیت پایدار حرکت می‌کند دشمنان بدانند با ملت ما که روی آرمان‌های نظام و انقلاب اسلامی ایستاده است، نمی‌توانند مقابله کنند.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در تشریح تحولات جهانی و منطقه‌ای، افزود: صحنه مکتب مقاومتی را که فرزندان شهید این ملت در لبنان، فلسطین، سوریه و هم‌اکنون یمن شکل دادند، ببینید. محصول دفاع مقدس، ایجاد مکتبی به عنوان مکتب مقاومت، به وسیله فرزندان امام و اسلام در کشورهای آزا‌دیخواه است. این مکتب مقاومت شکل گرفت و بیداری اسلامی نیز از آن تاثیر پذیرفت و واضح است کشورهایی مانند یمن به آزادی و استقلال خود می‌رسند و علیرغم سختی‌های فراوان، پیروزی مردم یمنی آشکار خواهد شد .(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها