jamejamclick
کلیک بازی کد خبر: ۸۰۵۷۹۱ ۱۸ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۰:۳۰

پژوهش در هنر- صنعت بازی‌های رایانه‌ای جان می‌گیرد

تشکیل تخصصی‌ترین واحد تحقیقاتی صنعت بازی‌های رایانه‌ای در کشور

واحد پژوهشی هنر-صنعت بازی‌های رایانه‌ای، در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تشکیل شد.

تشکیل تخصصی‌ترین واحد تحقیقاتی صنعت بازی‌های رایانه‌ای در کشور

به گزارش جام جم کلیک، به نقل از سایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، واحد پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای که تحت نام DIREC فعالیت خواهد کرد، تخصصی‌ترین واحد تحقیقاتی صنعت بازی‌های دیجیتال در کشور است که در راستای اساسنامه‌ بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تشکیل شده است.

محمدعلی سیدحسینی مدیر این واحد، ضمن اشاره به برنامه‌های این واحد تحقیقاتی، گفت: قصد داریم اوایل سال آینده کتاب سال صنعت بازی‌های دیجیتال برای سال 94 را تهیه و منتشر کنیم. این کتاب مبتنی بر تحلیل داده‌هایی است که امسال از حوزه‌های تولید، نشر و مصرف‌کنندگان جمع‌آوری می‌شود. هم‌چنین در نظر داریم پایگاه داده‌‌ای جامع و علمی در زمینه بازی‌های دیجیتال راه‌اندازی کرده و به رایگان در پایگاه اینترنتی این واحد در اختیار علاقه‌مندان بگذاریم.

سیدحسینی درباره چشم‌انداز این واحد گفت: در افق 10 ساله‌، این واحد به موسسه‌ای دانش‌بنیان با اعتبار جهانی تبدیل خواهد شد و به استخراج، تبیین و تحلیل داده‌ها در سطح ملی و بین‌المللی از صنعت بازی‌های دیجیتال خواهد پرداخت.

منبع: تسنیم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر