jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۰۲۸۹۲   ۰۸ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۷:۱۰

میوه یکساله ۸۵.۹درصد گران شد

گزارش بانک مرکزی از قیمت مواد خوراکی

بانک مرکزی با تاکید بر افزایش قیمت ۱۰ گروه مواد غذایی در هفته منتهی به یک خرداد ۹۴ نسبت به هفته مشابه سال قبل اعلام کرد: قیمت میوه های تازه ۸۵.۹ درصد افزایش یافته است.

گزارش بانک مرکزی از قیمت مواد خوراکی

بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران منتهی به هفته یک خرداد ۹۴ را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، قیمت ۱۰ گروه مواد غذایی در این هفته نسبت به هفته مشابه سال قبل افزایشی بوده و تنها یک قلم ثابت مانده است.

لبنیات و تخم مرغ

طبق اعلام بانک مرکزی، در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت تمام اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. بهای تخم مرغ معادل ۷ درصد افزایش یافت و شانه ای ٧٥٠٠٠ الی ٩٥٠٠٠ ریال فروش می رفت.

برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، قیمت برنج داخله درجه یک معادل ۰.۱ درصد افزایش یافت و بهای برنج درجه دو داخله ثابت بود. در گروه حبوب، قیمت لپه نخود معادل ۰.۵ درصد، لوبیا چیتی ۰.۲ درصد و لوبیا چشم بلبلی ۰.۱ درصد کاهش یافت. بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود.

میوه ها و سبزی های تازه

بر پایه این گزارش، در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری گیلاس عرضه نمی شد و پرتقال درجه یک و طالبی عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه قیمت سیب زرد تخم لبنان معادل ۰.۴ درصد و طالبی ۲.۱ درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰.۸ درصد تا ۹.۴ درصد افزایش داشت. در گروه سبزی های تازه قیمت سبزی های برگی ثابت بود و بهای سایر اقلام این گروه بین ۱.۲ درصد تا ۱۱ درصد کاهش یافت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود. بهای گوشت معادل ۴.۳ درصد افزایش داشت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

همچنین در این هفته قیمت قند، شکر، چای خارجی و انواع روغن نباتی ثابت بود.

بر پایه اعلام بانک مرکزی، قیمت لبنیات در هفته مورد بررسی نسبت به هفته مشابه سال قبل ۱۴.۱ درصد، تخم مرغ ۲۲ درصد، برنج ۸.۵ درصد، حبوب ۹.۲ درصد، میوه های تازه ۸۵.۹ درصد، سبزی های تازه ۱۶.۹ درصد، گوشت قرمز ۷.۳ درصد، گوشت مرغ ۳ درصد، قند و شکر ۴.۵ درصد و چای نیز ۸.۲ درصد افزایش یافت. تنها قیمت روغن نباتی ثابت مانده است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر