jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۰۰۸۴۸   ۰۳ خرداد ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان سینمایی از دو برابر شدن فروش بلیت سینماها در سال گذشته خبر داد و گفت: فیلم‌های سینمای ایران در سال 93، 60 میلیارد تومان فروش داشته در حالی‌که این رقم پیش از دولت تدبیر و امید، 30 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش ایرنا، حجت الله ایوبی ضمن اعلام این خبر گفت: البته این رقم هنوز مطلوب ما نیست، اما رشد 100درصدی فروش سینماها در سال 93 نشان می‌دهد که ظرفیت اقتصادی خوبی در این بخش وجود دارد.

او با اشاره به ساخت سینماهای مدرن در مجتمع‌های تجاری نیز اظهار کرد: 10 میلیارد تومان از فروش سینماهای کشور در سال گذشته از محل فروش مجموعه کورش حاصل شد که این رقم قابل توجهی است.

ایوبی افزود: احداث سینما در پردیس کورش ابتدا با نگاه فرهنگی انجام شد، اما امروز می‌بینید که هم سینماها و هم بخش تجاری آن به لحاظ اقتصادی از رشد خوبی برخوردار شده‌ است.

رئیس سازمان سینمایی همچنین یادآور شد: نزدیک به 70 تا 80 سالن سینمایی به این سبک در کشور ساخته خواهد شد؛ تلاش مدیریت سینما نیز موفقیت فعالان این عرصه است و امیدوارم این نوع جریان سالن‌سازی تثبیت شود.

ایوبی تصریح کرد: در سال نخست اجرای طرح سینما سلام، مردم نشان دادند که به سینما رفتن علاقه‌مند هستند و ایجاد صف‌های متعدد در مقابل سینماهای سراسر کشور دلیل این مهم است که مردم سینما می‌خواهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر