jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۸۰۰۳۱۲   ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۲۱:۱۰

تمرکز کنید تا قفل‌ها باز شوند

امن‌ترین قفل برای تلفن‌همراه و کامپیوتر

دانشمندان موفق شدند تا با ارائه یک روش ویژه از طریق امواج مغزی به شناسایی صاحب دستگاه دست زده و قفل وسیله مربوطه را برای او باز کنند.

امن‌ترین قفل برای تلفن‌همراه و کامپیوتر

جام جم کلیک: امروزه یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده تلفن‌های همراه هوشمند و کامپیوترهای خانگی با آن روبرو هستند، مسئله امنیت اطلاعات کاربران است؛ بدیهی‌ترین روش ممکن برای محافظت از داده‌ها از دسترسی افراد غیرمجاز را می‌توان استفاده از رمز عبور دانست ولی پیشرفت‌های جدید موجب شده است تا امکاناتی مانند شناسایی اثر انگشت و غیره نیز به گزینه‌های موجود اضافه شوند.

حال دانشمندان پای را از این نیز فراتر نهاده‌اند و قصد دارند تا به شما کمک کنند تا تنها با فکر خود بتوانید قفل تلفن‌ همراه هوشمند یا کامپیوتر خود را باز کنید و به این ترتیب دیگر امکان دسترسی به آن برای هیچکس بجز شما ممکن نخواهد بود. در این روش دانشمندان برای انجام آزمایش بر روی 45 فرد داوطلب، به آن‌ها لیستی از 75 کلمه را دادند و این افراد نیز به خواندن این کلمات مشغول شدند. امواج مغزی ساطع درهنگام خواندن هر کلمه برای هر فرد ثبت می‌شد و در نهایت نیز از روی امواج مغزی امکان شناسایی هر فرد مهیا شده بود.

به این ترتیب تنها کافی است که به رمز خود فکر کنید تا مغز شما امواجی را که تلفن همراه یا کامپیوتر شما با آن باز می‌شوند را از خود ساطع کند. این سیستم درحال حاضر دارای دقت عمل 94 درصد است ولی مشکل اصلی در پیاده‌سازی آن این است که برای دریافت امواج مغزی باید به سر خود گیرنده‌های ویژه وصل کنید و تا زمانی که این گیرنده‌ها به صورتی که از دید مخفی باشند، ساخته نشوند، امکان عملیاتی کردن این پروژه وجود نخواهد داشت.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر