jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۹۸۹۵۳   ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۱:۲۹

اگر در چند ماه اخیر صفحه اخبار کلیک را دنبال کرده باشید، از باگ‌های امنیتی رایانه‌های لنوو که با نام سوپرفیش شناسایی شد، باخبر هستید.

رایانه‌های لنوو ناامن‌تر از قبل

این شرکت چینی که بتازگی توانسته از شر این باگ امنیتی رهایی پیدا کند، در یک چالش امنیتی جدید گرفتار شده است. بر اساس گزارشی که شرکت امنیتی IOActive منتشر کرده، این آسیب‌پذیری جدید امنیتی رایانه‌های لنوو بسیار خطرناک‌تر از قبلی است و این امکان را برای هکرها ایجاد می‌کند که دیوارهای امنیتی را دور زده و برنامه‌های لنوو را با برنامه‌ها و بدافزارهای هک جایگزین کنند.

این نقص امنیتی شرایطی را ایجاد می‌کند تا در صورت آلوده شدن دستگاه، هکر‌ها بتوانند بد‌افزارهای خود را به‌طور کامل با نرم‌افزار‌های لنوو جایگزین کنند بدون این‌که سرویس‌های امنیتی و آنتی‌ویروس‌ها آن را شناسایی کنند. شرکت لنوو که پیش از این در ماه گذشته با ارائه یک به‌روزرسانی همگانی سعی در برطرف کردن مشکلات گذشته داشت، حال باید دنبال یک راه‌حل جدید برای این مشکل امنیتی باشد. این حفره امنیتی اکنون در دستگاه‌هایی که به نسخه 27/0/6/5 و قبل‌تر از آن به‌روزرسانی شده‌اند، وجود دارد.

کلیک (ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها