jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۹۵۱۲۵   ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۰:۱۰

رمز عبور شما افشاء شده است

انتشار ابزار هشداردهنده رمز عبور گوگل

شرکت گوگل ابزار جدیدی را با نام Password Alert Chrome برای مبارزه با حملات سرقت هویت منتشر کرده است.

انتشار ابزار هشداردهنده رمز عبور گوگل

به گزارش جام جم کلیک: شرکت گوگل ابزار جدیدی را برای مبارزه با حملات سرقت هویت منتشر کرده است. این ابزار Password Alert Chrome نام دارد و جایی را که کاربر رمز عبور حساب کاربری گوگل خود ار وارد می کند ردگیری می کند و در صورتی که این رمز عبور در جای دیگری به غیر از accounts.google.com وارد شود به کاربر هشدار می دهد.

این ابزار در مرحله نخست مانع از استفاده مجددا رمز عبور گوگل در سایت های دیگر می شود. همچنین در مرحله دوم درصورتی که کاربر بخواهد رمز عبور خود را در سایتی که به نظر می رسد متعلق به گوگل است اما در واقع چنین نیست و یک سایت جعلی برای جمع آوری اطلاعات خصوصی کاربران است، وارد نماید این ابزار مانع از این کار شده و به عبارت دیگر با حملات سرقت هویت مقابله می کند.

اگر کاربر رمز عبور خود را در چنین وب سایت هایی وارد کند Password Alert پیامی را به کاربر نشان داده و به او اخطار می دهد که 'رمز عبور شما افشاء شده است' و کاربر باید سریعا رمز عبور خود را تغییر دهد. این پیام به محض وارد کردن آخرین کاراکتر از رمز عبور نشان داده می شود.

استفاده از این ابزار راحت است و می توان توسعه دهنده Password Alert را از فروشگاه Chrome Web Store نصب کرد، سپس باید نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری گوگل را وارد کرده و پس از آن ابزار Password Alert جاهایی که رمز عبور گوگل وارد می شود را مانیتور می کند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر