امیر دریادار سیاری:

تحرکات دریایی را رصد می کنیم

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه ساخت تجهیزات دفاعی نشان دهنده توانایی بالای نیروی دریایی در تأمین امنیت دریاهای آزاد است، گفت: به زودی زیردریایی جدیدی به توان دفاعی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران الحاق می‌شود.
کد خبر: ۷۹۵۱۱۰
یک زیردریایی جدید به ناوگان نیروی دریایی افزوده می‌شود

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه برنامه‌ای که برای ارتقای توان دفاعی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیش بینی کرده‌ایم ابتدا پرورش نیروهای انسانی مورد نیاز است، اظهار داشت: استفاده از توانایی دانشگاه‌های کشور و تامین تجهیزات مورد نیاز در دریاهای آزاد مانند خلیج فارس، باب‌المندب و اقیانوس هند از تدابیر نیروی دریایی ارتش برای ارتقای توان دفاعی است.

وی با بیان اینکه نیروهای نظامی باید تمرین‌های لازم برای استفاده بهتر از تجهیزات را انجام دهند تا بتوانند در مقابل هر تهدیدی مقابله کنند، بیان کرد: ارتقای توان دفاعی کشور با اینگونه اقدامات ارتقای می‌یابد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه الحاق ناوشکن دریایی جمهوری اسلامی ایران "دماوند" در اسفندماه سال گذشته انجام شد، خاطرنشان کرد: این آخرین الحاقی بود که مطابق با علم و دانش روز ساخته و به توان دفاعی کشور اضافه شد.

سیاری با بیان اینکه ساخت تجهیزات نظامی نیروی دریایی بستر زمانی خاص خودش را دارد، گفت: در آینده اتفاقات خوبی در زمینه ساخت تجهیزات نظامی تحقق می‌یابد و زیردریایی جدیدی به توان دفاعی نیروی دریایی الحاق می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: ساخت تجهیزات دفاعی نشان دهنده توانایی بالای نیروی دریایی در تامین امنیت جمهوری اسلامی ایران در عرصه دریاهای آزاد است.

وی با بیان اینکه اهمیت سواحل مکران به این سبب است که کشور ایران را به صورت مستقیم به اقیانوس‌ها وصل می‌کند، اظهار داشت: یکی از بزرگترین امتیازها برای هر کشوری اتصال به قطب جنوب است و با توجه به اینکه سواحل مکران ایران را مستقیم به قطب جنوب متصل می‌کند از اهمیت بالایی برخوردار است.

سیاری با اشاره به اینکه نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران حدود 6 سال است که در خلیج عدن، باب‌المندب و شمال اقیانوس هند برای مبارزه با دزدان دریایی حضور دارد، بیان کرد: در حال حاضر سی‌وچهارمین ناوگروه نیروی دریایی در ورودی باب‌المندب مستقر شده و به دنبال برقراری امنیت برای کشتی‌ها‌ست.

وی با اشاره به این‌که در مدت زمان استقرار نیروها در این مناطق ابتدا به دنبال تأمین امنیت برای کشتی‌های کشور هستیم، خاطرنشان کرد: تاکنون حدود 25 مورد کشتی‌های سایر کشورها را کمک کرده‌ایم و چند شب پیش یک کشتی هنگ‌کنگی را از دزدان دریایی نجات دادیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها