jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۸۷۷۵۴ ۲۵ فروردين ۱۳۹۴  |  ۰۹:۱۱

سخنگوی سازمان ملل متحد گفت: حملات هوایی تحت رهبری سعودی علیه یمن که از ماه گذشته آغاز شده، تاکنون بیش از ۱۲۰ هزار نفر را در این کشور آواره کرده است.

120 هزار آواره یمنی،نتیجه تجاوز سعودیها

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از شین هوا، استفان دوجاریچ با استناد به آمار دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد افزود: بیش از 1730 خانواده آواره هم اکنون به طور موقت در مدارس یا با بستگان خودشان زندگی می کنند.

وی تصریح کرد: دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد همچنین گزارش داده است درگیری ها یمن باعث شده است تهیه مواد غذایی برای مردم دشوار شود.

این در حالیست که جنگنده های سعودی در جدیدترین تجاوز خود به خاک یمن، یک نیروگاه برق و یک آموزشگاه فنی را در استان البیضاء هدف قرار دادند.

به گفته منابع خبری، درپی این حملات 10 نفر شهید و دهها نفر دیگر از مردم یمن زخمی شدند.

نیروهای مردمی یمن محموله تسلیحاتی را که عربستان سعودی از طریق هوایی برای اعضای القاعده در استان لحج ارسال کرده بود به غنیمت گرفتند.

سرهنگ ستاد شرف لقمان سخنگوی رسمی ارتش یمن گفت : ارتش و نیروهای مسلح این کشور از قبیله همدان که یکی از مواضع نظامی ارتش عربستان را به تصرف خود در آورده‌اند حمایت می کنند.

در تحولی دیگر، وزارت دفاع یمن اعلام کرد: نیروهای ارتش یمن توانستند تسلیحاتی که هواپیماهای عربستانی در منطقه لحج در جنوب یمن فرو ریخته بودند به کنترل خود درآورند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر