jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۸۷۳۶۹ ۲۴ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۴:۲۹

ساعت اپل پس از اتمام پیش‌فروش توسط اپل، وارد بازار سیاه شده است

بازار سیاه برای ساعت هوشمند اپل

پس از اینکه اپل در مدت بسیار کوتاهی اعلام کرد که ساعت هوشمند این شرکت به صورت کامل به تعداد فروش برابر با تولید رسیده‌ است، فضا برای سودجویان بازشده و هم‌اکنون شاهد عرضه این ساعت در بازار سیاه و با قیمتی بسیار بالاتر از قیمت کارخانه هستیم.

بازار سیاه برای ساعت هوشمند اپل

جام جم کلیک: ساعت هوشمند اپل سرانجام و پس از سروصداهای فراوانی به‌صورت آنلاین به فروش رسید ولی شرکت اپل در کمال ناباوری و تنها پس از گذشت زمان بسیار کوتاهی از آغاز فروش این محصول اعلام کرد که تعداد موجود از این ساعت به فروش رسیده‌ است و دیگر مدلی از این ساعت هوشمند برای فروش وجود ندارد تا اینکه این کمپانی به تولید بیشتر دست بزند.

این امر شاید یک حرکت تبلیغاتی از سوی اپل باشد تا به واسطه آن اشتیاق بسیار بالاتری را برای مشتریان به وجود بیاورد ولی این امر موجب شده است تا راه برای افراد سودجو نیز باز شود. بازارهای آنلاین اینترنتی مانند ای‌بی (ebay) در طول چند ساعت گذشته با آگاهی‌های بسیار زیادی درباره فروش ساعت اپل پر شده‌اند که این آگهی‌ها با برچسب‌های قیمت بسیار بالاتری نسبت به محصول ارائه شده توسط اپل همراه هستند.

موضوع مهم اینجاست که همه می‌دانند که محصولات اپل به خودی خود از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند ولی این قیمت با توجه به ورود این ساعت به بازار آزاد، به محرله غیرقابل کنترلی رسیده است که تنها هواداران خاص اپل می‌توانند با بستن چشمانشان به پرداخت آن دست بزنند و مسلما یک انسان عاقل، با اندکی صبر، منتظر تولید بیشتر و عرضه سری جدیدی از ساعت هشمند اپل باقی خواهد ماند و صدها دلار اضافی را در بازار سیاه فعلی هدر نخواهد داد.

شایان ذکر است که بر اساس قوانین کاربری در سایت‌هایی مانند ای‌بی، قیمت‌گذاری بالا برای یک محصول، قابل پیگیری قانونی نیست زیرا فروش تنها در صورت توافق مشتریان صورت خواهد پذیرفت و این امر موجب خواهد شد تا نتوان هیچ اقدام قانونی‌ای بر علیه این بازار سیاه به انجام رساند.

آناهیتا عیوض‌خانی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر