jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۸۶۹۸۰   ۲۳ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۷:۳۰

زن سالخورده در بیمارستان بستری شد

زورگیری از زنان در آسانسور‌‌ + عکس

دو پسر شرور که با کمین در کنار آسانسور‌های مجتمع‌‌های مسکونی غرب پایتخت اقدام به زورگیری از مردم به ویژه خانم‌ها می‌کردند،‌توسط پلیس دستگیر شدند.

زورگیری از زنان در آسانسور‌‌ + عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، نخستین دقایق بامداد ۱۸ فروردین ماه امسال مأموران کلانتری ۱۱۸ ستارخان در حین گشت زنی در خیابان لطفعلی خان به دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ مشکی مشکوک شدند که با توقف موتورسیکلت و انجام بررسی های اولیه مشخص شد پلاک نصب شده بر روی موتورسیکلت دارای سابقه سرقت است؛ در ادامه و در بازرسی دو سرنشین موتورسیکلت، چند دستگاه گوشی تلفن همراه و همچنین دو قبضه سلاح سرد نیز کشف شد.

با انتقال دو سرنشین موتورسیکلت به کلانتری و انجام تحقیقات اولیه، آنها بلافاصله به مسروقه بودن گوشی های تلفن همراه اعتراف و اعتراف کردند که هر دو دستگاه گوشی تلفن همراه را همان شب سرقت کرده اند.

شناسایی اولین شاکی پرونده

با اعتراف صریح متهمان مبنی بر مسروقه بودن گوشی های تلفن همراه و انجام سرقت در همان شب، مأموان بلافاصله اقدام به شناسایی اولین شاکی پرونده کرده و پس از حضور خانم جوانی در کلانتری، هر دو متهم مورد شناسایی قرار گرفتند.

شاکی پس از حضور در کلانتری به ماموران گفت: ساعت 22:30 دقیقه شب حادثه پس از ورود به داخل مجتمعِ محل سکونت خود، بهمراه مادرم قصد سوار شدن به آسانسور را داشتم که ناگهان این دو نفر در مقابل درب آسانسور به سمت ما حمله ور شده و با تهدید چاقو اقدام به سرقت کیف دستی حاوی وجه نقد، دو دستگاه گوشی تلفن همراه، مدارک شناسایی من کرده و پس از سرقت با یک دستگاه موتورسیکلت از محل حادثه متواری شدند.

وی افزود: از همان ساعت انجام سرقت، مادر بنده به علت داشتن عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شده و در حال حاضر نیز در بخش مراقبت های ویژه تحت اقدامات درمانی قرار دارد و بنده پس از تماس پلیس و اطلاع از دستگیری سارقین به کلانتری آمدم.

پرونده در پایگاه دوم پلیس آگاهی

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اعتراف به دهها فقره زورگیری

با انتقال دو متهم بنام های «حسین» (متولد ۱۳۶۷) و «رضا» (متولد ۱۳۶۶) به پایگاه دوم پلیس آگاهی، «رضا» به عنوان مجرم سابقه دار که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف جعل، سرقت، درگیری با مأموران، تخریب اموال عمومی، سرقت اتومبیل و مواد مخدر دستگیر و روانه زندان شده بود، شناسایی شد.

هر دو متهم که چاره ای جز اعتراف نداشتند، صراحتا به دهها فقره زورگیری به شیوه مشابه (ورود به مجتمع های مسکونی و زورگیری از مالباختگان در زمان استفاده آنها از آسانسور) و همچنین کیف قاپی و سرقت تلفن همراه از رهگذران اعتراف کردند.

در ادامه و با بررسی پرونده سرقت های مشابه، کارآگاهان موفق به شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگانی در مناطق عمدتا شمال غرب تهران بویژه در مناطق گیشا، سعادت آباد، آریاشهر، پونک، باغ فیض، ستارخان شدند که در زمان استفاده از آسانسورِ مجتمع محل سکونت خود مورد تهدید با سلاح سرد و زورگیری قرار گرفته بودند.

سرهنگ کارآگاه داوود مرادی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود:با توجه به اعتراف صریح هر دو متهم به انجام سرقت به شیوه زورگیری و شناسایی تعدادی از شکات پرونده ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و هر دو متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه دوم آگاهی قرار گرفتند از کلیه شهروندان و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد زورگیری و یا تهدید قرار گرفتند دعوت می شود تا برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها