jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۷۸۳۵۰۶   ۱۲ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۴:۳۰

مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد:

برگزاری کنسرت زیر چادر مشکلی ندارد

مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد در خصوص برگزاری جشنواره موسیقی نوروزی مازندران که در محلی نامناسب و زیر چادر برگزار می‌شود، گفت: امروز در دنیا هم اتفاقات این چنینی می‌افتد؛ مهم این است که سالن از منظر کیفیت صدا و امکانات شرایط مناسبی داشته باشد.

برگزاری کنسرت زیر چادر مشکلی ندارد

پیروز ارجمند در پاسخ به این که چطور مجوز اجرا موسیقی پاپ در زیر چادر و محلی نامناسب داده شده است، گفت: این سالن از سوی مسئولین مربوط استانی مورد تایید بوده است. هرچند که امروز هم در دنیا اتفاقات این چنینی می‌افتد و برخی از کنسرت‌ها در محل‌هایی مشابه برگزار می‌شود. مهم این است که سالن از منظر کیفیت صدا و امکانات از شرایط مناسبی برخوردار باشد و در این صورت مشکلی برای اجرا نیست.

وی افزود: البته روز گذشته کارشناسان ما به محل کنسرت مراجعه کردند و به مسولین برگزاری تذکراتی را داده‌اند. در ابتدا قرار بود این محل پذیرای 1200 نفر باشد اما برگزارکننده این رقم را به 2000 رسانده است که همین امر باعث شده تا شرایط خوبی برای برگزاری کنسرت فراهم نشود. با تذکرات داده شده قرار است که از این پس این محل با همان ظرفیت واقعی‌اش که 1200 نفر است، میزبان مخاطبان شود.

ارجمند در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که طبق آیین‌نامه‌ای که دفتر موسیقی سال گذشته صادر کرد، اجرای موسیقی حتی در ورزشگاه‌ها نیر ممنوع اعلام شده، حال چطور به اجرای کنسرت در محلی این چنینی مجوز داده می‌شود، گفت: من همین حالا هم بر این عقیده‌ام که اجرا در محل‌هایی مثل ورزشگاه‌ها در شان موسیقی نیست. اگر بخواهیم از محل‌های این چنین استفاده کنیم، باید این اماکن استاندادسازی شوند.


مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد افزود: از طرفی خوانندگان دستمزدهایشان را بسیار بالا برده‌اند و برگزاری کنسرت در سالن‌های کوچک برای شرکت‌ها مرقوم به صرفه نیست. باید تجدید نظر در دستمزد خوانندگان صورت بگیرد تا قیمت‌ها متعادل شوند و بشود در سالن‌های کوچک‌تر نیز کنسرت برگزار کرد. در پاره‌ای از مواقع یک خواننده در یک سانس، 80 برابر یک نوازنده دستمزد می‌گیرد. این در حالی است که خیلی از نوازندگان سالیان سال و خیلی بیشتر از بسیاری از خواننده‌ها زحمت کشیده‌اند.

این آهنگساز تصریح کرد: متاسفانه اعتدال در این زمینه اصلا وجود ندارد؛ به طبع این دستمزدها، سالن‌ها هم قیمتشان را بالا می‌برند. نهایتا هم فشار این بخش به مردم تحمیل می‌شود. و آن‌ها مجبور می‌شوند که در محل‌های بعضا نامناسب بنشینند و کنسرت را تماشا کنند و هم این که هزینه‌های بلیت نیز به آن‌ها فشار وارد می‌کند.


بر اساس این گزارش، این مجموعه کنسرت‌ها با همکاری موسسه پخش «دنیای هنر» و شرکت فرهنگی هنری «نوای نی لبک شرقی» با عنوان جشنواره موسیقی نوروزی استان مازندران از روز هشتم با حضور گروه‌ها و خوانندگان پاپ در هتل نارنجستان در حال برگزاری است.

در این مجموعه کنسرت‌ها گروه سون، فرزاد فرزین، محسن یگانه، محمد علیزاده و سیروان خسروی شرکت دارند.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

یک پیشرفت خیره‌کننده

یک پیشرفت خیره‌کننده

گمانم سال ۸۷ بود که گزارشی رفته‌بودیم درباره این‌که جایگاه کتاب در سبد خانوارها چقدر است؟ تیتر گزارش از آنهایی بود که به یاد می‌ماند؛ کباب یا کتاب؟ بعد هم قیمت کتاب را ( که آن زمان بسیار ارزان بود) قیاس کرده‌بودیم با خوراکی‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر