jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۸۳۱۰۵   ۰۸ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۶:۲۳

علی ا کبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی گفت: یکی دو مورد از مسایل فنی پیچ خورده که اگر حل شود می توان گفت در مسایل فنی به فهم مشترک رسیده ایم.

صالحی: یکی دو مساله فنی پیچ خورده ا ست

رییس سازمان انرژی اتمی در جمع خبرنگاران در هتل بوریواژ پالاس در پاسخ به سوالی یکی از خبرنگاران که علت عصبانیت او و ظریف در دو روز گذشته را پرسید ، گفت: نه کسی عصبانی است و نه ناراحت . شرایط مذاکره سخت است و با اطمینان و توکل به خدا پیش می رویم ما از پشتوانه مردمی و نظام مطمئن هستیم.

صالحی در پاسخ به این که آیا توافق را در چند قدمی مذاکره کنندگان می دانید ، گفت: مذاکره ابعاد فنی حقوقی و سیاسی دارد و اینها همه به هم مرتبط هستند. اگر ابعاد فنی را حل کنیم اما مسائل تحریمی حل نشد فایده ای ندارد.

وی ادامه داد: به لحاظ فنی و حقوقی ما به فهم مشترک قابل توجهی رسیده ایم ؛ یکی دو مورد است که پیچ خورده و باید دید حل می شود یا نه. اگر این فهم حاصل شود در موضوعات فنی فهم مشترک به دست آمده است اما رسیدن به فهم به معنای توافق نیست.

رییس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به این که آمدن وزیران خارجه 1+5 به معنی رسیدن به تفاهم است؟ اظهارداشت: وزرا وارد جزییات نمی شوند باید قبل از آمدن وزرا ببنیم به یک جمع بندی در همه مسایل می رسیم یا نه.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

سازمان اکو و بلوک‌های موازی

سازمان اکو و بلوک‌های موازی

آرمینیوس وامبری، چهره تاریخی و ناشناخته، مشاور امور سیاسی تئودور هرتزل، مبلغ سرسخت سیاست انگلیس در شرق، مشاور سلطان عثمانی و جاسوس وزارت خارجه بریتانیا در دهه۱۸۶۰ برای نخستین‌ بار اندیشه پان‌ ترکیسم یعنی یکی کردن همه سرزمین‌هایی را که ساکنان آن به یکی از زبان‌هایی که ریشه آنها به زبان‌های آلتایی می‌رسد، ساخته و مطرح کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها