jamejamsara
سرا کد خبر: ۷۸۲۴۳۹   ۰۲ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۳:۲۴

جام جم سرا- تربیت فرزندان آن هم در عصری که برای هر کار به‌خصوصی، باید فن و تخصصش را داشت کار خیلی ساده‌ای نیست. مشکل بسیاری از خانواده‌ها نداشتن آگاهی در مورد آموزش مسائل تربیتی است.

شنونده بودن را به فرزندمان بیاموزیم

بسیاری از ما می‌خواهیم که فرزندمان دوستان خوبی داشته باشد. به فرزندتان تاکید کنید که دنبال موضوعات سرگرم‌کننده و جالبی باشد که در این سن برای خود او و هم سن و سال‌هایش جذاب است و در آن موضوعات مطالعه کند. به او یاد دهید که هنگام صحبت چشم‌های طرف مقابلش را نگاه کند و در طول صحبت خود را مشغول کار دیگری نشان ندهد چون این کار بی‌احترامی به دیگران است و خاطره خوبی را برای شخص مقابل نمی‌گذارد.
البته این نکته را هم به فرزندتان بگویید که تنها گوش کردن به صحبت‌های دوستش به معنای شنونده خوبی بودن نیست بلکه حین صحبت باید جملات دوستش را تکرار کند و نشان دهد که همه حواسش معطوف او بوده است.
شنونده خوبی بودن راز ساده‌ای است اما تنها افراد کمی هستند که می‌توانند به این اصل به خوبی عمل کنند. به فرزندتان یاد دهید که جزو این تعداد کم اما تاثیرگذار باشد. (زندگی مثبت)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر