jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۸۱۴۱۳   ۲۶ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۶:۲۷

پس از دیدار با وزیر انرژی آمریکا

صالحی: در ۹۰درصد مسایل فنی توافق داریم

رییس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران پس از دیدار دوم خود با وزیر انرژی آمریکا گفت: در نود درصد مسایل فنی به توافق رسیده ایم.

صالحی: در ۹۰درصد مسایل فنی توافق داریم

علی اکبر صالحی گفت: در عمده مسایل به نقاط تفاهم مشترک رسیده ایم، فقط یک مورد اختلافی که بسیار هم مهم است باقی مانده که در گفتگوهای عصر امروز تلاش می کنیم، آنرا حل و فصل کنیم.

رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان با اشاره به اینکه حل موضوع هسته ای، قاعده تعاملات بین المللی و سیاسی جهان را تغییر خواهد داد، افزود: حل موضوع هسته ای ایران به قدری مهم و بزرگ است که خیلی ها همچون رژیم صهیونیستی که منافع شان در بحران سازی است به دنبال وارد کردن خدشه در روند مذاکرات هستند.

وی با اشاره به اصل کلی که تیم مذاکره کننده ایرانی آنرا دنبال می کند یعنی هیچ توافقی نخواهد شد مگر آنکه درباره همه چیز توافق شود، گفت: در بعد فنی یکی از مواردی که بسیار هم مهم است، قرار شد عصر امروز در جلسه ای با حضور وزیران امور خارجه دو کشور آنرا مورد بحث و بر رسی قرار بدهیم.

رییس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران افزود: ما قطعا در چهارچوب حفظ منافع ملی حرکت می کنیم و تلاش ما حفظ نشاط فعالیت های هسته ای، عبور نکردن از خطوط قرمز ترسیم شده و لحاظ کردن منافع ملی و حاکمیتی نظام است.(خبرگزاری صدا و سیما)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها