jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۸۰۸۹۰   ۲۵ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۱:۱۵

در اشتباهی فاحش که به دلیل یک حفره امنیتی در گوگل بروز کرد، اطلاعات حساب های کاربری بیش از ۲۸۲ هزار نفر که شامل آدرس، نام، شماره تلفن و ... بود، لو رفت.

اشتباه گوگل و لو رفتن اطلاعات ۲۸۲ هزار حساب کاربری

به گزارش جام جم کلیک: امنیت شبکه های اینترنتی هرگز تضمین شده نیست و به کرات شاهد هک یا لو رفتن اطلاعات کاربران بوده ایم اما اکنون نوبت به گوگل رسیده تا نام، آدرس، شماره تلفن، آدرس ای میل و ... کاربران خود را که در حدود ۲۸۲ هزار نفر اعلام شده اند را به دلیل یک اشتباه منتشر کند.

لو رفتن اطلاعات کاربران گوگل در حالی است که این کمپانی در حال برقراری ارتباط با قربانیان و رفع مشکلات برآمده است. کاربرانی که قربانی لو رفتن اطلاعات خود شده اند، افرادی بوده اند که از اپلیکیشن Apps for work استفاده می کردند.

کاربران برای در اختیار داشتن سرویس های مختلف گوگل در محیط کار بایستی نام دامنه ای را به ثبت می رساندند. اما حفره های امنیتی (باگ) گوگل باعث شد تا پس از تمدید ثبت هر دامنه و موفقیت آمیز نبودن اطلاعات کاربران لو برود و اطلاعات آنها پس از مدتی منتشر شود.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها