jamejamonline
گوناگون فیلم کد خبر: ۷۷۸۹۶۹ ۲۰ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۹:۰۰

یک دختر ۸ ساله آمریکایی دوستی عجیبی با کلاغ های محله شان دارد به طوری که کلاغ ها در ازای محبتی که این کودک به آنها دارد، برایش هدیه می آورند.

هدایای روزانه کلاغ ها برای یک دختربچه + فیلم + عکس

«گابی مان» دختر ۸ ساله آمریکایی در یکی از محله های سیاتل زندگی می کند. این دختر دوستان غیرمعمولی دارد که هر روز برایش هدیه می آورند تا محبتشان را به وی نشان دهند. از روزی که این دختر غذا دادن به کلاغ ها را آغاز کرد، کلاغ ها نیز برای جبران محبت دوستشان برایش هدایایی می آورند.

رابطه منحصر به فرد گابی با کلاغ ها از سال ۲۰۱۱ وقتی که گابی ۴ ساله بود آغاز شد. گابی غذاهایش را نمی خورد و آنها را به بیرون پرت می کرد. کلاغ ها نیز به امید خوردن تکه ای از غذاهای گابی کنارش صف می کشیدند و این اتفاق چندین بار تکرار شد. تا اینکه گابی دیگر آگاهانه به کلاغ ها غذا می داد و گاهی حتی ناهارش را در ایستگاه اتوبوس با کلاغ ها شریک می شد.

در سال ۲۰۱۳ گابی غذا دادن به کلاغ ها را به طور منظم شروع کرد. او هر روز ظرفی را در حیاط خلوت پر از آب تازه می‌کرد و غذاهایی مخصوص پرندگان را کنارش قرار می داد. همین کار گابی باعث شد کلاغ ها به این موضوع عادت کنند و هر روز در آن محل برای خوردن غذا صف ببندند و منتظر گابی باشند.

وقتی این قانون روزانه در خانواده گابی به تصویب رسید، این خانواده مهربان شاهد حرکت شگفت انگیزی از سوی کلاغ ها بودند. کلاغ ها برای گابی هدیه هایی از خرده ریزهای براق می آورند. خرده ریزهایی مانند گوشواره، سنگ جلا، توپ های کوچک نقره ای، دکمه های روشن و براق، مهره های زرد و کلی خرده ریز دیگر را که کلاغ ها فکر می کردند برای گابی جالب باشند، برایش آورده تا به زبان خودشان از دخترک تشکر کنند. گابی نیز تمام هدیه های کوچکی را که تاکنون کلاغ ها برایش آورده اند، یادگاری نگه داشته است و این هدایا مانند یک گنجینه برایش پرارزش هستند.

یکی از استادان علوم حیات وحش در دانشگاه واشنگتن نیز در رابطه با این موضوع گفت که هرکسی می تواند چنین رابطه ای با کلاغ ها داشته باشد چون آنها سیگنال های محبت آمیزی را که طرف مقابل برایشان می فرستد به خوبی درک می کنند و می توانند به یکدیگر اعتماد کنند. اما همین استاد دانشگاه می گوید داستان گابی نادر است چون هدیه دادن کلاغ ها به این دختر کوچک بسیار عجیب و باور نکردنی است.

رابطه گابی و دوستان پرنده اش به اینجا ختم نمی شود. «لیسا» مادر گابی می گوید: «چند وقت پیش اتفاق شگفت انگیزی افتاد. گابی در حال عکاسی در حیاط بود که لنز دوربینش را جا گذاشت و گم کرد. چند روز بعد کلاغ ها لنز را برای گابی آوردند. من مطمئن هستم که آنها تمام وقت در حال تماشای ما هستند و حتی به ما فکر می کنند.»

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رامبد
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۰
حیوونای دوست داشتنی و قدر شناس. باور كنید از خیلی از ما ادما بیشتر قدر محبتو میدونن
۰
۰
zeynab
Australia
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۱
خیلی جالب بود
۰
۰